OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 28 Niedziela Zwykła – 9 października 2022

Często słyszymy, że ludzie mają potrzebę okazywania wdzięczności za otrzymane dobro. Poczucie wdzięczność to nie tylko przejaw dobrych manier, ale postawa, która jest miernikiem wielkości człowieka, jego bezinteresowności i szlachetności. Człowiek wdzięczny to ten, kto dostrzega, że nie wszystko zawdzięcza sobie samemu, ale jest dłużnikiem innych. Samarytanin – cudzoziemiec jako jedyny docenił obdarowanie i miłość Boga. Pozostałych dziewięciu skupiło się jedynie na fakcie odzyskania zdrowia, jakby wszystko im się należało. Podobnie wielu współczesnych nam ludzi, którzy nauczyli się narzekania i biadolenia na wszystko wokół siebie. 

1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, tj. we wtorek i w czwartek o godz. 8:30, w pozostałe dni o godz. 17:30.

Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

2. W środę, 12 października, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, następnie Msza Św. w intencjach nowennowych. Uczestnicy liturgii przynoszą w sercu intencje, które za przyczyną Matki Bożej są ofiarowane jako intencja mszalna.

3. W czwartek, 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18:00 Msza Święta, Różaniec i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Z racji uroczystości fatimskiej poranna Msza Św. w czwartek jest przeniesiona na godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.

4. W piątek, 14 października – Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczność wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego (godz. 17:30) oraz Mszy Świętej (godz. 18:00) będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

5. W sobotę, 15 października, jest obchodzony jako Dzień Dziecka Utraconego. Naszą modlitwą wspierajmy wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

6. W tym tygodniu patronują nam:

W czwartek, 13 października – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;

W sobotę, 15 października – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.

7. Dzisiaj, na polecenie Episkopatu Polski, we wszystkich kościołach w Polsce prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych, odbywa się liczenie wiernych. Statystyce podlegają będą dwie kategorie obecności: liczba uczestniczących w niedzielnych Mszach Św. (tzw. dominicantes) – oraz ilość wiernych przystępujących do Komunii Św. (tzw. communicantes).

8. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

9. Na czas rekolekcji kapłańskich księdza proboszcza, duszpasterską pieczę w Parafii sprawuje Ks. Antoni Labuda TChr. (tel. 504 456 640), któremu składam najserdeczniejsze podziękowania, Bóg zapłać.

10. Za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta, naszego Patrona, wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia, także uczestniczącym w liturgiach przez transmisję internetową życzymy światła Ducha Świętego w codziennych wyborach.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz, tel. 601 76 28 25

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 9 października 2022

  9:00 W intencji Parafian

12:00 ++ Stefan, Irena KORNATOWSCY

18:00 ++ Jan, Zofia, ++ z Rodziny

PONIEDZIAŁEK, 10 października 2022

18:00

WTOREK, 11 października 2022

  9:00 Dziękczynna za dar życia w 9 rocz. urodzin Hany, z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej

ŚRODA, 12 października 2022

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 13 października 2022

18:00 W intencji dziękczynnej

PIĄTEK, 14 października 2022

18:00 W intencji Sióstr Agaty i Jadzi, w dniu urodzin

SOBOTA, 15 października 2022

18:00 + Stefania KULCZYCKA, miesiąc po pogrzebie

NIEDZIELA, 16 października 2022

  9:00

12:00 + Jan SYS, 2 rocznica śmierci

18:00

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko -Kamieńskiego z okazji trzynastej rocznicy Jego śmierci, która zostanie odprawiona w Archikatedrze w niedzielę, 16 października br., o godz. 18.00.

Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego na Wydziale Teologicznym US i roku formacyjnego w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym, połączona z Wydziałowym obchodem 50. rocznicy utworzenia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, odbędzie się w poniedziałek, 24 października br.

Zapraszamy wykładowców, pracowników wyższych uczelni, duszpasterzy akademickich i duszpasterzy wyższych uczelni oraz wszystkich studiujących w Szczecinie na uroczystą Mszę Świętą inaugurującą nowy rok akademicki, która odbędzie się w niedzielę, 9 października br., o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Podczas tej Eucharystii będą obecne relikwie Bł. Karola Acutisa.

Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa Chrystusa Króla w Chojnie zaprasza na uroczystość poświęcenia Ołtarza Królowej Polski wraz z Obrazami Matki Bożej Królowej Korony Polskiej oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która odbędzie się w niedzielę, 9 października br. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.

Przy Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie powstała inicjatywa utworzenia Szczecińskiego Chóru Katedralnego. Ponownie zapraszamy uzdolnione dzieci i młodzież szkół podstawowych, średnich oraz studentów, do uczestnictwa w tym projekcie. Zajęcia chóru, tj. przyjmowanie kandydatów oraz próby, odbywać się będą we wtorki i czwartki, począwszy od 1 września br., w godz. 17.30 – 19.30, w salce przy Katedrze.