OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 27 Niedziela Zwykła – 2 października 2022

1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, tj. we wtorek i w czwartek o godz. 8:30, w pozostałe dni o godz. 17:30.

Przypominamy – w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

2. W środę, 5 października, w pierwszą środę miesiąca Nowenna do św. Józefa. Czcicieli św. Józefa zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18:00.

W środy o godz. 18:00 odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Mszą Św. w intencjach nowennowych; będący w kościele, za przyczyną Matki Bożej, ofiarują intencje uwielbienia, dziękczynne oraz osobiste intencje prośby.

3. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie Pierwszy Piątek Miesiąca.Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 17:00. O godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe i Msza Święta o godz. 18:00.

4. W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek, 4 października – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

W środę, 5 października – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez Jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

5. Dzisiaj dwa zaproszenia na spotkania duszpasterskie:

Pierwsze – z Rodzicami dzieci z klasy III, przed Pierwszą Spowiedzią i Komunią Św. – po Mszy Św. południowej.

Drugie – z Rodzicami młodzieży z klasy VIII, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania – po Mszy Św. wieczornej. Obecność Rodziców obowiązkowa.

6. W minioną niedzielę wspieraliśmy hospicja w naszej Archidiecezji. Do Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przekazaliśmy zebrane ofiary w kwocie 820 zł. Pięknie dziękuję za wszelkie ofiary wspierające naszą wspólnotę parafialną, zarówno składane na tacę jaki i wpłacane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, także uczestniczącym w liturgiach przez transmisję internetową życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz, tel. 601 76 28 25

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 2 października 2022

  9:00 W intencji Parafian

12:00 + Mirosława WOJTASZEK, w 10 rocznicę śmierci

18:00 + Bernarda MORUS, 1 rocznica śmierci, + Edward MORUS, 13 rocznica śmierci

PONIEDZIAŁEK, 3 października 2022

18:00 + Halina, 1 rocznica śmierci

WTOREK, 4 października 2022

  9:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące

ŚRODA, 5 października 2022

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 6 października 2022

  9:00

PIĄTEK, 7 października 2022

18:00 Intencja dziękczynna za dar życia w 5 rocznicę urodzin Mii, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

SOBOTA, 8 października 2022

18:00 + Łukasz KĘPSKI, miesiąc po śmierci 

NIEDZIELA, 9 października 2022

  9:00

12:00 ++ Stefan, Irena KORNATOWSCY

18:00 ++ Jan, Zofia, ++ z Rodziny

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Zapraszamy na wspólny różaniec w intencji naszej Ojczyzny Polski podczas inicjatywy „Różaniec do granic”, która w naszej Archidiecezji odbędzie się w piątek, 7 października br., w Święto Matki Bożej Różańcowej. Informacje o wszystkich miejscach modlitwy różańcowej, organizowanej przy granicy są na stronie internetowej diecezji: polskie legalne kasyna internetowe

W tym roku przypada IV rocznica Koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Uroczyste obchody tej rocznicy odbędą się w sobotę, 8 października, podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela, przy ul. Bogurodzicy. Liturgii będzie przewodniczył Ks. Biskup Jacek Kiciński CMF, biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej. Uroczystość poprzedzą rekolekcje w dniach od 5 do 7 października br. podczas Mszy Świętych o godz. 9.00, 15.00 i 18.00, którym będzie przewodniczył O. Stanisław Kiełbasa CSsR. Szczegółowe informacje dotyczące rekolekcji i uroczystości znajdują się na plakatach. Zapraszamy do udziału kapłanów, siostry zakonne oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej.

Zapraszamy wykładowców, pracowników wyższych uczelni, duszpasterzy akademickich i duszpasterzy wyższych uczelni oraz wszystkich studiujących w Szczecinie na uroczystą Mszę Świętą inaugurującą nowy rok akademicki, która odbędzie się w niedzielę, 9 października br., o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Podczas tej Eucharystii będą obecne relikwie Bł. Karola Acutisa.

Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa Chrystusa Króla w Chojnie zaprasza na uroczystość poświęcenia Ołtarza Królowej Polski wraz z Obrazami Matki Bożej Królowej Korony Polskiej oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która odbędzie się w niedzielę, 9 października br. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.

Przy Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie powstała inicjatywa utworzenia Szczecińskiego Chóru Katedralnego. Ponownie zapraszamy uzdolnione dzieci i młodzież szkół podstawowych, średnich oraz studentów, do uczestnictwa w tym projekcie. Zajęcia chóru, tj. przyjmowanie kandydatów oraz próby, odbywać się będą we wtorki i czwartki, począwszy od 1 września br., w godz. 17.30 – 19.30, w salce przy Katedrze.

NIEDZIELA, 9 października 2022

  9:00

12:00 ++ Stefan, Irena KORNATOWSCY

18:00 ++ Jan, Zofia, ++ z Rodziny