OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23 Niedziela Zwykła, 4 września 2022

Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

1. Rozpoczął się rok szkolny. Dzieci i młodzież zapraszam do rozwoju życia religijnego, tj. do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz do systematycznego i pogłębionego uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.

2. Dzieci, które pragną rozpocząć życie eucharystyczne w tym roku szkolnym, dzieci z kasy III, zapraszam w każdą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 12:00.

3. Młodzież, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania, zapraszam na Msze Święte w niedziele  o godz. 18:00.

4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msza Święta w czwartek tradycyjnie o godz. 9:00.

5. Miesięczne odwiedziny chorych w najbliższą sobotę od godz. 10:00. Proszę o powiadomienie naszych podopiecznych.

Przy tej okazji pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi. Dziękuję za samarytańską posługę, często praktykowaną w cichości i pokorze, a tak bardzo potrzebną. Niech miłosierny Bóg obdarza opieką i błogosławieństwem.

6. Ks. Rektorowi Zbigniewowi Woźniakowi składam najserdeczniejsze podziękowania za duszpasterską pieczę sprawowaną w naszej Parafii w czasie mojego pobytu na urlopie. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Gości i Parafian oraz Jubilatów i Solenizantów nowego tygodnia polecam wstawiennictwu naszego Umiłowanego Patrona św. Brata Alberta i życzę nieustannego trwania przy Chrystusie.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

tel. 601 76 28 25

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Zapraszamy do udziału w IV Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, która odbędzie się w sobotę, 10 września br. Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Natomiast w niedzielę, 11 września, Sanktuarium Dzieci Fatimskich będzie obchodzić 5. Rocznicę konsekracji. O godz. 12.00 odbędzie się nabożeństwo różańcowe, a o godz. 13.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Virgilio Antunesa z Portugalii. Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej i Dzieci Fatimskich. 

W środę, 14 września, będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i zarazem Dzień Modlitwy za Ukrainę. W tym dniu zapraszamy na centralne nabożeństwo do Archikatedry. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża oraz uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa ta będzie stanowić IV Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033.