OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22 Niedziela Zwykła, 28 sierpnia 2022

  1. Już w tym tygodniu rozpoczyna się rok szkolny. Msza święta w intencji nauczycieli, wychowawców oraz w intencji dzieci i młodzieży – z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych – będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 12:00.
  2. W tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w piątek od godz. 17:00. O 17:30 – nabożeństwo przebłagalne.
  3. W sobotę o 17:00 – adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa różańcowa, zmiana tajemnic oraz Msza Święta w intencji Rodziny Różańcowej.
  4. Chorych Ksiądz Proboszcz odwiedzi po powrocie z urlopu, o czym poinformuje w przyszłą niedzielę.
  5. Wspomnienia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu: – poniedziałek (29.08.)        –        męczeństwo św. Jana Chrzciciela – sobota         (03.09.)        –        św. Grzegorza Wielkiego Pp dK

Dzieciom, młodzieży, nauczycielom, rodzicom i wszystkim uczestniczącym w Eucharystii życzę błogosławionego tygodnia i całego roku szkolnego oraz pomnażania talentów, które otrzymaliśmy od Pana Boga. Szczęść Boże.

Ks. Zbigniew Woźniak w/z proboszcza tel.: 605 616 883

Komunikaty:

– Zbliża się 42. rocznica podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ  „Solidarność”. Szczecińskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie rozpoczną się 30. sierpnia o godz. 10.00 Mszą Świętą pod przewodnictwem Ks. Bp. Henryka Wejmana w kościele pw. św. Stanisława Kostki. Modlitwę pod bramą Stoczni Szczecińskiej o godz. 12.00  poprowadzi Ks. Abp Andrzej Dzięga. Będą też mowy okolicznościowe i złożenie kwiatów.

– Przy Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie powstała inicjatywa utworzenia „Szczecińskiego Chóru Katedralnego”. Uzdolnione dzieci i młodzież szkół podstawowych, średnich oraz studentów zapraszamy do uczestnictwa w tym projekcie. Zajęcia chóru – we wtorki i czwartki (od 1. września) w godz. 17.30 – 19.30, w salce przy Katedrze.

– 51. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23-24 września br. Program pielgrzymki znajduje się w gablocie.