OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20 Niedziela Zwykła, 14 sierpnia 2022

Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

1. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku.

Jutrzejsze Msze Święte w naszej świątyni o godz. 9:00 i 18:00.

2. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękować Panu Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

3. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Bitwa zdecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i przekreśliła plany rozprzestrzenienia rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią.

4. Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość Polaków. Może dla wyrwania z pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, czy znajomego ofiarujmy Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Prośmy też Pana, aby pomógł nam zachować wolność od wszelkich uzależnień.

5. W tym tygodniu patronują nam:

  • W środę, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;
  • W sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji, doktor Kościoła.

6. Na czas urlopu księdza proboszcza, duszpasterską pieczę w Parafii sprawuje Ks. Rektor Zbigniew Woźniak (tel. 605 616 883), któremu składam najserdeczniejsze podziękowania – Bóg zapłać.

7. Gości i Parafian oraz Jubilatów i Solenizantów nowego tygodnia polecamy wstawiennictwu św. Brata Alberta i życzymy nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

Udającym się na urlopy oraz wakacje życzymy dobrego i błogosławionego odpoczynku oraz szczęśliwego powrotu.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz