OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 Niedziela Zwykła, 24 lipca 2022

Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

1. Rozpoczniemy 23. Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa (24-31 lipca 2022 r.) pod hasłem „Nieśmy narodom pokój Chrystusa”. Po każdej Mszy Świętej nastąpi poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przez kierowców przy tej okazji zostaną przekazane organizacji MIVA Polska na zakup środków transportu dla misjonarzy. Także ofiary złożone do puszki przy wyjściu z kościoła będę wspierać potrzeby polskich misjonarzy.

2. W tym tygodniu patronują nam:

  • W poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana. Należał do grona najbliższych uczniów Pana, był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu. Archikatedra Szczecińska zaprasza wszystkich na uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte z możliwością zyskania odpustu o godz. 7.00 i 12.00 oraz na uroczystą Sumę Odpustową z Nieszporami Jakubowymi o godz. 18.00.
  • W poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof (III w.), męczennik. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po Mszy Świętej wieczornej kolejne błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
  • We wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
  • W piątek, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom, uczestniczącym w liturgiach przez transmisję internetową życzę obfitości Bożego błogosławieństwa, zawsze za wstawiennictwem naszego Drogiego Patrona Świętego Brata Alberta oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz