OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16 Niedziela Zwykła, 17 lipca 2022

Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

1. Kalendarz liturgiczny

W tym tygodniu patronują nam:

  • W piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;
  • W sobotę, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.

2. Tydzień Świętego Krzysztofa

W następną niedzielę rozpoczniemy Tydzień Świętego Krzysztofa. Po każdej Mszy Świętej nastąpi poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przez kierowców przy tej okazji zostaną przekazane organizacji MIVA Polska na zakup środków transportu dla misjonarzy. Podobnie ofiary złożone do puszki przy wyjściu z kościoła będę wspierać potrzeby polskich misjonarzy.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom, uczestniczącym w liturgiach przez transmisję internetową życzę obfitości Bożych darów za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta, a odpoczywającym bezpiecznych urlopów i wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz