OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE– 15 Niedziela Zwykła, 10 lipca 2022

Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Panem Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.

1. W środę, 13 lipca – Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18:00 Msza Święta, Różaniec i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszam.

2. W sobotę – liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. Zapraszam na wspólną modlitwę o godz. 18:00.

3. W tym tygodniu patronują nam:

  • W poniedziałek, 11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;
  • We wtorek, 12 lipca – Święty Bruno z Kwerfurtu (970-1009), mnich benedyktyński, biskup, męczennik;
  • W środę, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;
  • W piątek, 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, biskup, doktor Kościoła.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom, także uczestniczącym w liturgiach z naszego kościoła przez transmisję internetową życzę doświadczenia bliskości Pana Boga i opieki Matki Najświętszej, za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz