OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 19 – 26.06.2022.

  1. Wyrazy najgłębszego uznania oraz z serca płynące podziękowanie składam Paniom i Panom za trud przygotowania posiłku w ramach odpustu parafialnego, ustawienie stołów, ułożenie kwiatów, oprawę muzyczną i liturgiczną, upieczone i ofiarowane ciasta, a także za uporządkowanie wszystkiego po uroczystości.
  2. Również serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, dzieciom za sypanie kwiatów, Panu organiście Dariuszowi za prowadzenie śpiewu oraz wszystkim za trud przygotowania oraz uroczysty przebieg procesji eucharystycznej. Duża liczba ludzi na Uroczystości świadczy o naszej wierze i miłości do Chrystusa obecnego w Eucharystii.
  3. W piątek, 24. czerwca, w Uroczystość NSPJ odbędzie się procesja eucharystyczna, poprzedzona nieszporami w kościele św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej o godz. 17:30. O godz. 19:00 – Msza święta w Sanktuarium NSPJ oraz Akt oddania kapłanów i zawierzenie miasta Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  4. Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w niedziele i w najbliższy piątek o 17:30, w dni powszednie – po Mszy świętej.
  5. Dziś o 19:30 Msza święta po łacinie z chorałem gregoriańskim w wykonaniu Chóru Credo.
  6. Msza święta w sobotę o 19:30 sprawowana według liturgii niedzielnej zostaje odwołana na skutek niewielkiego zainteresowania.
  7. Zbiórka do puszki na letnie kolonie Caritas dziś po Mszy świętej.

Uroczystości, święta i wspomnienia w nadchodzącym tygodniu:

– wtorek        (21.06.)          –           św. Alojzego Gonzagi z

– czwartek    (23.06.)          –           Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela

– piątek         (24.06.)          –           Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

– sobota       (25.06.)          –           Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Panie Jezu, mój Zbawicielu, dodawaj sił, abym wytrwał przy Tobie, niosąc swój krzyż każdego dnia. Kochanym Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia.

Ks. Zbigniew Woźniak

proboszcz

tel.: 605 616 883

KOMUNIKATY:

Uroczystość odpustowa w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie – 23. czerwca o godz. 18:00. Uroczystości przewodniczy Ksiądz Arcybiskup Andrzej. Szczegóły – na plakacie.

Święcenia kapłańskie będą miały miejsce w Bazylice Archikatedralnej 25. 06. o godz. 10:00. Diakonów, którzy przyjmą święcenia zawierzmy Opatrzności Bożej, a także prośmy o nowe powołania do służby w Kościele.

Jubileuszu 50-lecia diecezji będziemy świętować 28. czerwca o godz. 18:00 w Archikatedrze Szczecińskiej. Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga w szczególny sposób zaprasza członków Żywego Różańca, zrzeszonych w grupach parafialnych, członków Nieustającego Różańca i Męskiego Różańca oraz wszystkich modlących się na różańcu. Od 17:00 – modlitwa różańcowa.

            Inauguracja Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę w Sanktuarium Chrystusa Króla w Świnoujściu – 9. lipca 7:00 – Msza święta. Informacje: najlepsze gry kasyno

W pierwszą sobotę miesiąca, 02. lipca 2022 r., o godzinie 11:00 Ks. Abp Andrzej Dzięga dokona koronacji łaskami słynącego wizerunku MB Niepokalanej w Resku.