OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Chrztu Pańskiego 09.01. – 16.01.2022.

1. Niedziela Chrztu Pańskiego liturgicznie kończy okres Bożego Narodzenia. W polskiej tradycji kolędy śpiewamy do Ofiarowania Pańskiego (02.02.)
  2. Kolęda w tym roku będzie miała formę podobną jak w ub. roku. Od dzisiaj zapraszam mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę świętą o godz. 18:00, którą będę sprawował w intencji tych mieszkańców. Proszę ze sobą zabrać mały pojemnik na wodę święconą. Po Mszy świętej przejdę wzdłuż ulicy i tam, gdzie będzie otwarta furtka, wejdę na posesję, odmówię modlitwę błogosławieństwa i poświęcę dom od zewnątrz (nie będę dzwonił do domów). Mieszkańcy domu odmówią modlitwę błogosławieństwa (na stronie parafii oraz na obrazkach w kościele) i osoba pełniąca funkcję „głowy” domu pokropi mieszkanie wodą święconą. Ofiarę kolędową można złożyć na tacę lub przesłać na konto parafii.

– niedziela                (09. stycznia)           –           ul. Zegadłowicza i Kąpieliskowa

– poniedziałek         (10. stycznia)           –           ul. Jaworowa i Piaszczysta

– środa                      (12. stycznia)           –           ul. Pogodna

– piątek                      (14. stycznia)           –           ul. Sielska i Majowa

– sobota                    (15. stycznia)           –           Owczary i 7 Młynów, MiodowaRodziny, które pragną zaprosić księdza do swojego domu na kolędę, proszę o zgłoszenie w zakrystii.

3. Koncert kolęd w wykonaniu chórów – w kościele garnizonowym w przyszłą niedzielę o 16:00.

4. Śpiew kolęd w wykonaniu dzieci będzie miał miejsce w naszym kościele 23. stycznia po Mszy świętej o godz. 12:00. Dzieci, które pragną zaśpiewać, proszę zgłosić w przyszłą niedzielę.

5. Ofiarodawcom dziękuję za przekazanie 1 500 zł na konto parafialne oraz 750 zł w gotówce na prace przy podziemiu i na cele parafialne. Bóg zapłać.

Sakrament Chrztu świętego zapoczątkował w nas życie w komunii z Trójcą Przenajświętszą i z całą wspólnotą Kościoła. Mimo osobistych słabości pozostajemy umiłowanymi dziećmi Pana Boga. Zachowajmy wdzięczność a naszych sercach.

Ks. Zbigniew Woźniak proboszcz 605 616 883