Notice: Use of undefined constant ERROR_SUCCESS - assumed 'ERROR_SUCCESS' in /dynamic/ogloszenia.php on line 68
Parafia Św. Brata Alberta - Szczecin Głębokie

Notice: Use of undefined constant ERROR_SUCCES - assumed 'ERROR_SUCCES' in /dynamic/ogloszenia.php on line 217

Notice: Undefined variable: errorID in /dynamic/ogloszenia.php on line 220

Notice: Use of undefined constant ERROR_MYSQL - assumed 'ERROR_MYSQL' in /dynamic/ogloszenia.php on line 9

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VI niedzielę w ciągu roku 11.02. – 18.02.2018.

1. Dziś przypada XXVI Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych oraz błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
  2. Dziś rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wiemy, że wszystko co dobre, zaczyna się od modlitwy. Także wolność wewnętrzną trzeba sobie wymodlić i nie ustawać w jej ciągłym zdobywaniu.
  3. Najbliższa środa (14. lutego) rozpoczyna Wielki Post. Jest to tzw. Popielec. Przyjęcie znaku popiołu na nasze głowy oznacza wejście w 40-dniowy okres pokuty i jest przygotowaniem do Wielkanocy.
  4. Wielki Post akcentuje trzy rodzaje praktyk pokutnych, które pomagają w rozwoju duchowym. Są nimi modlitwa, post i jałmużna.
  5. Msze Święte w Środę Popielcową
    • godz. 8:10 (z udziałem dzieci przygotowujących się do życia eucharystycznego)
    • godz. 18:00
  6. W Środę Popielcową (podobnie w Wielki Piątek) osoby, które ukończyły 14 rok życia, obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jeden posiłek do syta i dwa lekkie. W inne dni postne (np. w piątki przez cały rok) obowiązek zachowania postu dotyczy osób między 18, a 60 rokiem życia.
  7. Droga krzyżowa – w piątki po Mszy Świętej o godz. 18:00, Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17:00. Wszystkich serdecznie zapraszam, a szczególnie dzieci i młodzież.
  8. Przygotowujemy tygodniową pielgrzymkę w dniach: 25 – 30. czerwca m. in. do Świętej Lipki, Gietrzwałdu, Wilna, Kowna. Koszt 1.370 zł + 20 Euro. Program pielgrzymki znajduje się w gablocie. Zapisy do końca lutego.
  9. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na ogrzewanie.
  10. Książki o Eucharystii oraz o św. Bracie Albercie, a także prasa katolicka znajdują się na stoliku. W tygodniku Niedziela m.in. o potrzebie budzenia świadomości historycznej, o znaczeniu modlitwy o trzeźwość, o Irenie Sendlerowej i o akcji ratunkowej w Nanga Parbat w Himalajach.

„Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić”. Wielki Post otwiera nas na uzdrawiające działanie łaski Bożej. Nie prześpijmy czasu nawiedzenia. Kochanym Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.