Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę w oktawie Bożego Narodzenia 31.12.2017. – 07.01. 2018.

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy Świętą o godz. 9:00 i 12:00 małżonkowie odnawiają ślubowania małżeńskie, a cała wspólnota otacza ich modlitwą.
  2. Jutro Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte będą sprawowane jak w niedzielę tj. o 9:00, 12:00 i 18:00.
  3. Wizytę duszpasterską będę kontynuował od wtorku, od godz. 15:45, a w Objawienie Pańskie i w niedziele od 14:30. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie parafii.
  4. Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy w sobotę, 6. stycznia. Jest to jedno z najważniejszych świąt w roku liturgicznym. W tym dniu istnieje obowiązek uczestniczenia we Mszy św., które sprawowane będą według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. - błogosławieństwo kredy i kadzidła. Kredą naznaczamy drzwi naszych domów: „K+M+B+2018” jako znak przynależności rodziny do Chrystusa. Litery nawiązują do imion trzech mędrców (Kacper, Melchior, Baltazar). Można również oznaczyć drzwi literami „C+M+B+2018”, które stanowią skrót od łacińskiej sentencji „Christus Mansionem Benedicat”. Oznacza ona: „niech Chrystus błogosławi ten dom”. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na misyjną działalność Kościoła.
  5. Za tydzień – Niedziela Chrztu Pańskiego. Liturgicznie kończy ona okres Bożego Narodzenia. Na każdej Mszy Świętej odnowimy przyrzeczenia z chrztu świętego.
  6. W tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Moich chorych odwiedzę w piątek od godz. 15:00.
  7. W I piątek o godz.17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi, a o 17:30 nabożeństwo przebłagalne.
  8. W I sobotę również o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja w ciszy i modlitwa różańcowa. O 18:00 Msza Święta w intencji Rodziny Żywego Różańca.
  9. W Objawienie Pańskie na Mszy Świętej o 18:00 zaśpiewa Zespół VOCALIS pod dyr. Anny Machowskiej. Po Mszy Świętej Zespół zaprasza na koncert kolęd. Wstęp wolny.
  10. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o 12:00 zaśpiewa Żeński Chór PRIMO VERE. Po Mszy Świętej – krótki koncert w wykonaniu chóru.
  11. W środę Msza Święta będzie o godz. 9:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00.
  12. Dziś zbiórka do puszki na rodzinę w Aleppo, którą wspieramy już od 11 miesięcy.
  13. Dziękuję ofiarodawcom za przekazanie na konto parafialne 5 500 zł. Bóg zapłać.
  14. Uroczystości, święta i wspomnienia:
    • wtorek (02.01.) - św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu bp dK
    • sobota (06.01.) - Uroczystość Objawienia Pańskiego

Kochanym Parafianom i Gościom życzę, aby rozpoczynający się Nowy Rok obfitował w dobro, które wyświadczymy bliźnim, abyśmy dołożyli trudu do tych zadań, których wykonanie zależy od nas i abyśmy – prowadzeni przez Ducha Świętego – potrafili Bogu zaufać we wszystkim. Szczęść Boże.