Notice: Use of undefined constant ERROR_SUCCESS - assumed 'ERROR_SUCCESS' in /dynamic/ogloszenia.php on line 68
Parafia Św. Brata Alberta - Szczecin Głębokie

Notice: Use of undefined constant ERROR_SUCCES - assumed 'ERROR_SUCCES' in /dynamic/ogloszenia.php on line 217

Notice: Undefined variable: errorID in /dynamic/ogloszenia.php on line 220

Notice: Use of undefined constant ERROR_MYSQL - assumed 'ERROR_MYSQL' in /dynamic/ogloszenia.php on line 9

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV niedzielę adwentu i Boże Narodzenie 24.12. – 31.12. 2017.

 1. Dziś o godz. 12:00 Ksiądz Arcybiskup Andrzej zakończy(ł) Rok Świętego Brata Alberta. Dziękuję rodzinom za przyjęcie pod swój dach Patrona naszej parafii w jego relikwii (odwiedził nieco ponad 30 rodzin).
 2. W dniu dzisiejszym przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte są sprawowane o godz. 9:00 i o 12:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00. Zachęcam (mimo niedzieli) do zachowania postu od potraw mięsnych. Przed wieczerzą wigilijną czytamy opis narodzin Pana Jezusa z Ewangelii św. Łukasza, śpiewamy kolędy, przełamujemy opłatek oraz zanosimy modlitwę za żyjących i zmarłych.
 3. Pasterka – o 23:00. W Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w święto św. Szczepana Msze Święte będą o godz. 9:00, 12:00 i 18:00.
 4. W przyszłą niedzielę, która jest poświęcona Świętej Rodzinie zapraszam na Mszę Świętą o godz. 9:00 i 12:00 małżeństwa z ich rodzinami. Podczas liturgii małżonkowie odnowią ślubowania małżeńskie.
 5. Koncert kolęd „Betlejem w Szczecinie” będzie miał miejsce w hali Arena 6. stycznia 2018 r. Szczegóły podaje komunikat Kurii Metropolitalnej zamieszczony w gablocie. Zainteresowanych proszę o zgłoszenie w zakrystii w celu zakupu biletów.
 6. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w zbiórkę żywności (54 kg), a także napełnili torby miłosierdzia oraz paczki dla maluchów.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na rodzinę w Aleppo, którą wspieramy od 11 miesięcy, a od dyrektora Caritas, ks. Marcina Iżyckiego otrzymaliśmy podziękowanie i życzenia świąteczne (w gablocie).
 8. Dziękuję za ufundowanie choinek Panu Andrzejowi Urbaniakowi i Waldemarowi Kochowi oraz anonimowemu darczyńcy, a Pani Marii Aramowicz za stroik przed ołtarz.
 9. Dziękuję za pomoc przy konstrukcji i wystroju szopki oraz przy przystrojeniu choinek Paniom: Bożenie Frąckowiak, Eli Czałczyńskiej, Reginie Krzyżewskiej, Małgorzacie Stankiewicz i Krystynie Wąsowskiej oraz Panom: Markowi Świątkowskiemu, Wojciechowi Gołąbowi, Januszowi Czałczyńskiemu, Bogdanowi Kujawie i Lucjanowi Stankiewiczowi oraz za pomoc przy porządkowaniu terenu wokół kościoła Panu Maciejowi Szymańskiemu i jego synowi Hubertowi.
 10. Uroczystości, święta i wspomnienia:
  • poniedziałek (25.12.) - Uroczystość Bożego Narodzenia
  • wtorek (26.12.) - święto św. Szczepana m
  • środa (27.12.) - święto św. Jana Ap i Ew
  • czwartek (28.12.) - święto św. Młodzianków

Życzę kochanym Parafianom i Gościom, aby Święta Bożego Narodzenia odnowiły miłość w nas i w bliskich naszym sercom, umocniły fundamenty wiary, a domy napełniły pokojem. Błogosławionych Świąt.
Ks. Zbigniew Woźniak
proboszcz
tel.: 605 616 883