OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVII niedzielę w ciągu roku 08.10. – 15.10.2017.

1. Dziś w kościele obchodzimy XVII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Składając ofiary do puszek włączamy się w budowanie pomnika wdzięczności świętemu Janowi Pawłowi II, jakim jest wsparcie młodzieży z rodzin ubogich w ich dalszej edukacji i formacji.
  2. Rozpoczęliśmy październik. Zapraszam na modlitwę różańcową codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
  3. Nabożeństwo fatimskie kończące 100-rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie – 13. października (piątek) o 18:30. Modlitwie przewodniczył będzie Ksiądz Tomasz Mędrek – dyrektor administracyjny Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego.
  4. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy uczestniczyli w modlitwie „Różaniec do granic”. Jest to wyraz wiary i zatroskania o kształt duchowy współczesnego pokolenia oraz o pokój w Ojczyźnie i w świecie.
  5. Kartki z kandydaturą osób do Rady Parafialnej proszę wrzucić do pudełka na stoliku.
  6. W Polsce została podjęta obywatelska inicjatywa ustawodawcza pod tytułem „Zatrzymaj aborcję”. Projekt ustawy zmierza do zatrzymania zabijania dzieci nienarodzonych ze względu na potencjalną chorobę czy niepełnosprawność. W przyszłą niedzielę możemy poprzeć projekt własnym podpisem przy wyjściu z kościoła. Podpis może złożyć każdy, kto ukończył 18. rok życia. Do złożenia podpisu konieczne jest podanie numeru PESEL.
  7. Dziękuję rodzinie z naszej Wspólnoty za przekazanie na konto parafialne 500 zł oraz firmie Aerogryf Aviation za darowiznę w wysokości 4 000 zł. Bóg zapłać.
  8. Wspomnienia i święta w nadchodzącym tygodniu:
    •  poniedziałek (09.10.) - bł. Wincentego Kadłubka bp
    •  piątek (13.10.) - bł. Honorata Koźmińkiego k

Zatroskanie Pana Boga o swoją winnicę wyraża się nieustanną opieką nad światem i każdym z nas. Zachowajmy wdzięczność i przynośmy dobre owoce w codziennym naszym życiu. Szczęść Boże.