OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVI niedzielę w ciągu roku 01.10. – 08.10.2017.

1. Rozpoczynamy październik. Zapraszam na modlitwę różańcową codziennie pół godziny przed Mszą Świętą. Wiernych, którzy nie mogą w niej uczestniczyć w kościele, zachęcam do modlitwy różańcowej odmawianej w domu.
  2. W tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Chorych z Komunią Świętą nawiedzę w I czwartek od godz. 10:00.
  3. W I piątek wystawienie Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 17:00. O 17:30 – różaniec i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W I sobotę (7.X.) ok. miliona ludzi włącza się w modlitwę „Różaniec do granic”, oplatając Różańcem naszą Ojczyznę. Jest to fenomen na skalę światową. Komu siły i możliwości pozwolą, jesteśmy zaproszeni do parafii Buk lub Dobra Szczecińska. Szczegółowy program znajduje się na plakacie oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku.
    Osoby, które nie mogą pojechać na granicę, zapraszam na modlitwę różańcową do kościoła o godz. 17:00.
  5. XVII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę (08.X.). Składając ofiary do puszek włączymy się w budowanie pomnika wdzięczności świętemu Janowi Pawłowi II, jakim jest wsparcie młodzieży z rodzin ubogich w ich dalszej edukacji i formacji.
  6. W imieniu Wspólnoty Parafialnej dziękuję Panu Czarkowi i firmie P.H.U. Complex za ufundowanie papy (ok. 60 m2) i gratisowe jej położnie na daszku nad wejściem do kościoła. Jest to gest wielkiej życzliwości dla naszej świątyni. Mszę Świętą w intencji naszego dobrodzieja będę sprawował w najbliższą środę o godz. 18:00.
  7. Uprzejmie proszę Parafian o wytypowanie i napisanie na kartce osoby kwalifikującej się do Rady Parafialnej. W przyszłą niedzielę będę zbierał kandydatury i osoby z największą ilością głosów chciałbym powołać do grona doradców.
  8. Zachęcam do nabycia tygodnika Niedziela, w którym zamieszczony jest artykuł o naszym Patronie i Wspólnocie Parafialnej.
  9. Zbiórka do puszki na rodzinę w Aleppo dziś po każdej Mszy Świętej.
  10. Wspomnienia i święta w nadchodzącym tygodniu:
    • poniedziałek (02.10.) - św. Aniołów Stróżów
    • środa  (04.10.) - św. Franciszka z Asyżu
    • czwartek   (05.10.) - św. Faustyny Kowalskiej dz
    • sobota  (07.10.) - NMP Różańcowej

Wszystkim kochanym Parafianom i Gościom życzę, aby Różaniec oplatał nasze rodziny i prowadził nas drogą zawierzenia Bogu przez Maryję. Dobrego tygodnia. Szczęść Boże.