OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXV niedzielę w ciągu roku 24.09. – 01.10.2017.

1. Rok 2017 jest rokiem św. Brata Alberta Chmielowskiego. Dekret Stolicy Apostolskiej daje naszej świątyni przywilej zyskiwania odpustów za zmarłych tym, którzy nawiedzą nasz kościół w ciągu tego roku.
  2. W związku z rokiem św. Brata Alberta istnieje możliwość przyjęcia w domach relikwii Świętego. Peregrynacja rozpoczęła się w Środę Popielcową i trwać będzie do 23 grudnia. Chętnych proszę o zapisywanie terminów w kalendarzu w zakrystii.
  3. Zakończenie Roku św. Brata Alberta Chmielowskiego w naszej świątyni będzie w ostatnią niedzielę Adwentu, 24. grudnia o godz. 12:00. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Andrzej.
  4. Wszystkich, którzy pragną przyjąć Sakrament Bierzmowania, zapraszam na spotkanie do kościoła w piątek o godz. 19:00.
  5. Rodziców i dzieci przygotowujące się do życia eucharystycznego zapraszam w przyszłą niedzielę na godz. 12:00. Proszę dzieciom zakupić różańce. Po Mszy Świętej będzie ich poświęcenie.
  6. Zbiórka do puszki na rodzinę w Aleppo – w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej.
  7. Wspomnienia i święta w nadchodzącym tygodniu:
    • poniedziałek (25.09.) - bł. Władysława z Gielniowa k
    • środa (27.09.) - św. Wincentego a Paulo k
    • czwartek (28.09.) - św. Wacława m
    • piątek (29.09.) - święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
    • sobota (30.09.) - św. Hieronima k dK

Najwyższą zapłatą, o jaką Bóg umówił się z nami jest zbawienie wieczne. Boże miłosierdzie jest otwarte na nas w każdej chwili i tylko od nas zależy, czy zeń skorzystamy..
 Wszystkim kochanym Parafianom i Gościom życzę dobrego tygodnia. Szczęść Boże.