Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXIV niedzielę w ciągu roku 17.09. – 24.09.2017.

 1. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwie fatimskim w minioną środę. Czy może nas być więcej? Z pewnością. 
 2. Przypominam, że rok 2017 jest rokiem św. Brata Alberta Chmielowskiego. Dekret Stolicy Apostolskiej daje naszej świątyni przywilej zyskiwania odpustów za zmarłych tym, którzy nawiedzą nasz kościół w ciągu tego roku.
 3. W związku z rokiem św. Brata Alberta istnieje możliwość przyjęcia w domach relikwii Świętego. Peregrynacja rozpoczęła się w Środę Popielcową i trwać będzie do 23 grudnia. Chętnych proszę o zapisywanie terminów w kalendarzu w zakrystii.
 4. Zakończenie Roku św. Brata Alberta Chmielowskiego w naszej świątyni będzie w ostatnią niedzielę Adwentu, 24. grudnia o godz. 12:00. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Andrzej.
 5. Dziś przypada 77. rocznica najazdu Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r.
 6. Wspomnienia i święta w nadchodzącym tygodniu:
  • poniedziałek (18.09.) - św. Stanisława Kostki, patrona Polski, święto
  • środa (20.09.) - św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i współbraci, męczenników koreańskich
  • czwartek (21.09.) - św. Mateusza Ap i Ew, święto
  • sobota (23.09.) - św. Pio z Pietrelciny k

„Boże, (…) daj nam całym sercem służyć Tobie, abyśmy mogli doznawać skutków Twojego miłosierdzia” – prosiliśmy w dzisiejszej modlitwie. Słowo Boże wzywa nas do przebaczenia braciom. Przebaczając z serca, doświadczamy Bożego uzdrowienia i pokoju.
Wszystkim kochanym Parafianom i Gościom życzę daru pokoju. Szczęść Boże.

Ks. Zbigniew Woźniak
proboszcz
tel.: 605 616 883