OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXII niedzielę w ciągu roku 03.08. – 10.09.2017.

1. Msza Święta inaugurująca nowy rok szkolny dla dzieci, młodzieży i nauczycieli będzie sprawowana w najbliższy czwartek o godz. 9:00. Pod koniec Mszy Świętej będą poświęcone tornistry i przybory szkolne uczniów klasy pierwszej.
  2. Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny przypada w najbliższy piątek – 8. września. W tym dniu odmówimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.
  3. Sanktuarium Dzieci Fatimskich na Osiedlu Kasztanowym w Szczecinie zaprasza w sobotę 9. września br. o godz. 12.00 na uroczystość konsekracji pierwszego na świecie sanktuarium pod tym wezwaniem. Uroczystości przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga - główny konsekrator świątyni. Współkonsekratorem będzie Ksiądz Biskup Antonio Marto z Fatimy.
  4. Nowe ławki w naszej świątyni zostały zamontowane w minionym tygodniu w miejsce krzeseł. Drobne prace wykończeniowe będą przeprowadzone w poniedziałek. Koszt wykonanych ławek i podestów wynosi 25 tys. zł. Do zapłaty zostaje jeszcze 5 tys. zł. Dziękuję osobom, które włączyły się finansowo w to dzieło.
  5. Dziękuję Paniom: Elżbiecie Czałczyńskiej, Bożenie Frąckowiak, Marii Michałowskiej, Małgorzacie Stankiewicz i Małgorzacie Świątkowskiej za uporzątnięcie kościoła po pracach stolarskich.
  6. Funkcjonuje siłownia pod tarasem. Potencjalnych „kulturystów” proszę o kontakt z p. Kazimierzem Piskorkiem w celu ustalenia grafiku ćwiczeń.
  7. Dziś odbywa się zbiórka do puszek na poszkodowanych w nawałnicach.
  8. W przyszłą niedzielę - zbiórka na WT US i KUL.
  9. Wspomnienia i święta w nadchodzącym tygodniu:
    • piątek  (08.09.) – święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny

Nieraz chcielibyśmy, aby nas omijało wszelkie zło, a w obliczu choroby, czy cierpienia zaklinamy rzeczywistość: „nie martw się, wszystko będzie dobrze”, „myśl pozytywnie”. Ważniejsze jest, abyśmy w cierpieniu i trudzie wytrwali w „nadziei naszego powołania” i przylgnęli całym sercem do Chrystusa. Wszystkim kochanym Parafianom i Gościom, a także dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzę przylgnięcia do Chrystusa całym sercem. Szczęść Boże.