Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIX niedzielę w ciągu roku 13.08. – 20.08.2017.

 1. Dziś zapraszam na nabożeństwo fatimskie. O godz. 17:30 – montaż słowno-muzyczny, o 18:00 – Msza Święta, Różaniec i procesja światła wokół kościoła. 
 2. We wtorek – 15.08. – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Boskiej Zielnej. Msze Święte o godz. 9:00. 12:00 i 18:00. Na każdej Mszy Świętej poświęcone będą zioła, kwiaty i owoce jako wyraz wdzięczności Bogu za tegoroczne zbiory. Ofiary złożone w tym dniu na tacę zostaną w części przekazane na budowę kolumny z figurą Matki Boskiej Fatimskiej, która stanie przed budynkiem Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.
 3. 15. sierpnia wspominamy 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej znanej pod nazwą „Cud nad Wisłą”. Bitwa zdecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i przekreśliła plany rozprzestrzenienia rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią.
 4. Anteny telefonii komórkowej zostaną w najbliższym czasie zdemontowane z wieży naszego kościoła. Jest to decyzja zarządu sieci „Play” i łączy się z pozbawieniem parafii środków finansowych (ostatnio była to kwota 2 104,23 zł), z których dokonywaliśmy większości opłat tj. energia, gaz, woda, ubezpieczenie i in., a także mogliśmy podejmować wiele bieżących prac przy kościele. 
 5. W przyszłą niedzielę - zbiórka na rodzinę w Aleppo w Syrii.
 6. Pani Teresie Kozaneckiej dziękuję za serwetę wykonaną własnoręcznie i ofiarowaną na stolik w prezbiterium pod paramenty liturgiczne.
 7. Wspomnienia i święta w nadchodzącym tygodniu:
  • poniedziałek (14.08.) - św. Maksymiliana Marii Kolbe k m
  • wtorek (15.08.) - Wniebowzięcie NMP - uroczystość
  • czwartek (17.08.) - św. Jacka k

Obecność Jezusa daje Apostołom bezpieczeństwo i prowadzi do uznania w Nim Syna Bożego. 
Wszystkim kochanym Parafianom i Gościom życzę ufnej wiary. Szczęść Boże.

Ks. Zbigniew Woźniak
proboszcz
tel.: 605 616 883