OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XVIII niedzielę w ciągu roku 06.08. – 13.08.2017.

1. Dziś obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Taca przeznaczona jest na WT i KUL.
  2. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie w przyszłą niedzielę. O godz. 17:30 – montaż słowno-muzyczny, o 18:00 – Msza Święta, Różaniec i procesja światła wokół kościoła.
  3. Składam podziękowanie Paniom zatroskanym o wystrój kościoła i o otoczenie – Bożenie Frąckowiak, Elżbiecie Czałczyńskiej, Janinie Szuber i Marii Michałowskiej.
  4. Dziękuję ofiarodawcy za przekazanie w sumie 1500 zł na uruchomienie dzwonu. Realizacja nieco nam się wydłuża w czasie ze względu na trudności natury elektronicznej.
  5. Wspomnienia w nadchodzącym tygodniu:
    • wtorek (08.08.) - św. Dominika k
    • środa (09.08.) - św. Teresy Benedykty od Krzyża dz
    • czwartek (10.08.) - św. Wawrzyńca dk m
    • piątek (11.08.) - św. Klary dz

Dziś przez wiarę uczestniczymy w doświadczeniu Apostołów, oglądających chwałę Syna Bożego. Blask tej chwały ukazuje godność, piękno i świętość, które Bóg złożył w duszach swoich dzieci. Przyjmując Jego słowo i jednocząc się z Nim w Eucharystii, odnawiamy w nas Jego obraz, który w przyszłym życiu osiągnie swoją pełnię. Wszystkim kochanym Parafianom i Gościom życzę duchowego piękna. Szczęść Boże.