OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14 Niedziela Roku, 7.07.2024

1. CZAS WAKACYJNO–URLOPOWY. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia. 

2. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. W sobotę, 13. lipca o godz. 18:00 Msza Św., modlitwa różańcowa i procesja Fatimska wokół kościoła. 

Msze Św. 13. każdego miesiąca, od maja do października, są odprawiane jako Msze Św. zbiorowe, a więc w intencji próśb i podziękowań, a nade wszystko z uwielbieniem Matki Bożej. 

3. STAŁE MODLITWY W TYGODNIU. Zapraszamy na modlitwy, które towarzyszą nam w czasie codziennych Mszy Św.: 

W poniedziałki – modlimy się litanią do Św. Brata Alberta. 

W środy – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

Codziennie – modlitwa do Św. Brata Alberta. 

4. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam: 

W niedzielę, 7 lipca – Bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siedmioro ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia. 

W poniedziałek, 8 lipca – Św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja. 

W czwartek, 11 lipca – Św. Benedykt (480-547), opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego. 

W piątek, 12 lipca –  Św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników z Międzyrzecza, przyjaciel Polski, występujący w obronie wiary wobec cesarza Henryka II. 

W sobotę, 13 lipca – Św. Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Św. Benedykt (†1033-1037), pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie Węgier. 

5. PODZIĘKOWANIA. Przed tygodniem odbyła się zbiórka na kolonie letnie dla dzieci. Do Caritas Archidiecezji przekazaliśmy kwotę 935 zł. Na Świętopietrze zebraliśmy 155 zł. Dziękuję za ofiarność I życzliwość, serdeczne Bóg zapłać. 

5. DIECEZJALNA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. We wrześniu odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Organizujemy wspólny wyjazd autokarowy w naszym dekanacie. W gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej podajemy szczegóły dotyczące pielgrzymki. 

6. ŻYCZENIA. Gościom i Parafianom, Solenizantom i Jubilatom, będącym na pielgrzymkach, wakacjach i urlopach, oraz modlącym się z nami za pomocą łączy internetowych życzę, byśmy w tym letnim czasie starali się pamiętać o spotkaniu z Bogiem, zwłaszcza o niedzielnej Eucharystii, w której sam Jezus Chrystus oczekuje na każdego, by nas pokrzepić swoim Słowem i Ciałem. Wszystkim życzę dobrego wypoczynku.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz 

*****

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

SOBOTA, 6 lipca 

18:00  W intencji Wspólnoty Różańcowej i czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej 

NIEDZIELA, 7 lipca 

  9:00  ++ Pelagia, Konrad, Henryk

12:00  

18:00  

PONIEDZIAŁEK, 8 lipca 

18:00  

WTOREK, 9 lipca 

  9:00  

ŚRODA, 10 lipca 

18:00  W intencjach nowennowych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

CZWARTEK, 11 lipca 

  9:00  

PIĄTEK, 12 lipca 

18:00  

SOBOTA, 13 lipca 

18:00  W intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej 

NIEDZIELA, 14 lipca 

  9:00  W 55. rocznicę małżeństwa Zofii i Sylwestra, z podziękowaniem i prośbą o łaski nieba 

12:00  

18:00  

*****

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w 91 rocznicę Lotu Bohaterskich Lotników Litewskich. W Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, 14 lipca br. (niedziela) o godz. 9.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. Dalsza część uroczystości odbędzie się w miejscu katastrofy w Pszczelniku (dekanat Dębno, parafia Różańsko) o godz. 12.00.  

Ks. Dziekan dekanatu Wolin Leszek Konieczny serdecznie zaprasza do udziału w Dniach Ottonowych, które odbędą się w Wolinie w dniach od 19 do 21 lipca br. W programie koncerty, sympozja i wspólna modlitwa. Centralnym wydarzeniem tych dni będzie procesja Ottonowa, która wyruszy z kościoła św. Stanisława w niedzielę 21.07.br. o godz. 12.00. Natomiast o godz. 12.15 rozpocznie się uroczysta Msza Św. na której nastąpi poświęcenie dzwonu wiary Św. Ottona. Serdecznie zapraszamy do Wolina na wspólną modlitwę i na obchody Dni Ottonowych.

Tradycyjnie 25 lipca wyruszy po raz 40 najdłuższa w Polsce Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę m.in. z: Pustkowa, Świnoujścia, Szczecina, Stargardu, Choszczna, aby po przebyciu 643 km i 20 dniach drogi, 13 sierpnia stanąć u Stóp Jasnogórskiej Pani. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak nawet na jeden dzień, w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwolą czas i siły. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są poprzez stronę internetową oraz w każdej miejscowości noclegowej przed wyjściem pielgrzymki. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu. 

Od 5 lipca (piątek) każdego dnia o godzinie 19.00 (z wyjątkiem niedzieli, 7 lipca o godzinie 15.00) w Siekierkach będzie odprawiana Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczystości ku czci Matki Bożej z Góry Karmel odbędą się w niedzielę, 14 lipca br. Msza św. w Sanktuarium MB Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach rozpocznie się o godzinie 15.00. Przewodniczył jej będzie przedstawiciel Ojców Karmelitów. Od godz. 14.30 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. 

Obchody kolejnej rocznicy Rzezi Wołyńskiej będą miały następujący przebieg:

– 11 lipca br.(czwartek) – godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie przy pomniku Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich modlitwa za ofiary pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana.

– 11 lipca br. (czwartek) – godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana w intencji pomordowanych na Wołyniu oraz ich rodzin.
W dniu rocznicy podczas Mszy Św. pamiętajmy o modlitwie za pomordowanych i za Rodziny Wołyńskie.