OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10 Niedziela Roku, 9.06.2024

1. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE. Czerwiec, to miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy: w dni powszednie – po Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17:30. Zapraszamy. 

2. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. W czwartek, 13. czerwca o godz. 18:00 Msza Św., modlitwa różańcowa i Procesja Fatimska wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej. 

W czwartek nie będzie Mszy Św. o godz. 9:00. 

Msze Św. 13. każdego miesiąca, od maja do października, są odprawiane jako Msze Św. zbiorowe, w intencji próśb i podziękowań, za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. 

3. ODPUST PARAFIALNY. Zbliża się jeden z najważniejszych dni w życiu duchowym naszej parafii, to dzień wspomnienia Św. Brata Alberta Chmielowskiego. 

Liturgicznie dzień ten, rok rocznie, przypada 17. czerwca, w tym roku w następny poniedziałek.

17 czerwca o godz. 18:00 rozpocznie się uroczystość odpustowa, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Profesor Henryk Wejman. 

Nastąpi uroczysta instalacja relikwii Św. Brata Alberta w nowym relikwiarzu i nowym relikwiarium. 

Uroczystość odpustową uświetnią zaproszeni kapłani z dekanatu i duchowni związani z naszą wspólnotą parafialną. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości oraz naszych stałych Sympatyków, by zyskać łaski odpustu parafialnego i spotkać się wzajemnie, także z zaproszonymi duchownymi. 

Po spotkaniu modlitewnym zapraszamy na spotkanie przy stole na placu przykościelnym. 

4. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam: 

We wtorek, 11 czerwca – Św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”. 

W czwartek, 13 czerwca – Św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter, doktor Kościoła, patron rzeczy znalezionych. 

W piątek, 14 czerwca – Bł. Michał Kozal (1893-1943), patron trudnych czasów, biskup, męczennik obozu w Dachau

5. DIECEZJALNA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. We wrześniu odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Nasz dekanat organizuje wspólny wyjazd autokarowy. W gablocie ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej podane są szczegóły dotyczące pielgrzymki. 

6. PODZIĘKOWANIA. W minioną niedzielę wspieraliśmy Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. Zebraliśmy kwotę 617 zł. Metropolita Warszawski Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz dziękuje za tegoroczne i wieloletnie wspieranie budowy tego narodowego votum. 

Dziękuję osobom, które systematycznie dbają o piękno zieleni wokół kościoła i na parceli przykościelnej; dziękuję osobom, które systematycznie dbają o czystość w kościele. 

Szczególnie dziękuję ofiarodawcom, którzy wspierają projekt nowego urządzania wnętrza naszego kościoła. 

8. ŻYCZENIA. Świętującym imieniny, rocznice urodzin, ślubu i jubileusze składam najlepsze życzenia.

W Sercu Jezusa odnajdujmy moc i siłę do zmagania się z codziennością, prośmy Serce Zbawiciela, by nas wspierało i nam błogosławiło. 

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

SOBOTA, 8 czerwca 

18:00  W intencji Parafian 

NIEDZIELA, 9 czerwca 

  9:00  W intencji Parafian

12:00  W 90. rocznicę urodzin Ireny BIERZYŃSKIEJ, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże 

18:00  + Antoni CYRULIŃSKI, z racji urodzin i imienin, z prośbą o łaskę nieba 

PONIEDZIAŁEK, 10 czerwca 

18:00  

WTOREK, 11 czerwca 

  9:00  

ŚRODA, 12 czerwca 

18:00  W intencjach nowennowych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

CZWARTEK, 13 czerwca 

18:00  W intencjach uwielbień, próśb i podziękowań za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej 

PIĄTEK, 14 czerwca 

18:00  

SOBOTA, 15 czerwca 

18:00  

NIEDZIELA, 16 czerwca 

  9:00  ++ Henryk, Malwina 

12:00  

18:00  

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

We wtorek, 11 czerwca, obchodzimy 37. rocznicę wizyty Św. Jana Pawła II w Szczecinie. Zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.30 przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wspólną modlitwą pragniemy wyrazić Bogu dziękczynienie za obecność Św. Jana Pawła II na szczecińskiej ziemi. 

We wtorek, 11 czerwca pamiętajmy w modlitwach o 47 rocznicy święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Seniora Andrzeja Dzięgi. 

Dr Łukasz Popiałkiewicz zapraszająca na dwuletnie Studium Organistowskie w Szczecinie. Zaproszone są osoby uzdolnione muzycznie, pragnące przygotować się do podjęcia pracy w zawodzie organisty liturgicznego. Dodatkowe informacje na stronie internetowej: gry online za darmo hazardowe automaty.