OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 30.05.2024

1. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Msze Święte dzisiaj o godz. 10:00 i 18:00. 

Po Mszy Świętej o godz. 10:00 pójdziemy w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. 

Dziś jest obowiązek uczestnictwa we Mszy Św.; nie ma obowiązku uczestnictwa w procesji eucharystycznej. 

Za udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. 

Nowa trasa procesji: z kościoła przejdziemy na ul. Jaworową (I ołtarz przy Jaworowej nr 14.), dalej przejdziemy w ul. Piaszczystą, następnie – jak dotychczas – ul. Pogodną do Majowej i w ul. Zegadłowicza do kościoła. Pozostałe ołtarze procesyjne umiejscowione są w dotychczasowych miejscach. 

Administrator Apostolski Ks. Biskup Zbigniew Zieliński udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w jutrzejszy piątek. Dyspensa jest udzielana ze względu na czas sprzyjający spotkaniom rodzinnym i towarzyskim, jakim jest „długi weekend”. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich. 

2. OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. Od jutra do następnego czwartku trwać będzie Oktawa Bożego Ciała. Będziemy gromadzić się w kościele na Eucharystii i nabożeństwach: jutro jeszcze majowym, od soboty – czerwcowym. 

3. ŚWIĘTO NAWIEDZENIA MATKI BOŻEJ. W jutrzejszy piątek, 31 maja przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Kościół czci pamiątkę nawiedzenia Św. Elżbiety przez Maryję. Były to nie tylko odwiedziny Matki Proroka przez Maryję, ale przede wszystkim było to spotkanie Mesjasza ze swym Poprzednikiem Św. Janem. 

O godz.18:00 Msza Św. z ostatnim w tym roku nabożeństwem majowym.

4. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. W sobotę – od godz. 10:00 odwiedziny chorych i starszych Parafian z Komunią Świętą. O godz. 18:00 Msza Św. w intencji Rodziny Różańcowej, pierwsze nabożeństwo czerwcowe, różaniec wynagradzający i zmiana tajemnic. 

5. DIECEZJALNA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. We wrześniu, tradycyjnie odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Nasz dekanat (Szczecin-Niebuszewo) organizuje wspólny wyjazd autokarowy. W gablocie ogłoszeń duszpasterskich i na parafialnej stronie internetowej podajemy szczegóły dotyczące pielgrzymki. 

6. DZEŃ DZIĘKCZYNIENIA. W najbliższą niedzielę, 2 czerwca będziemy obchodzić w naszej Ojczyźnie, po raz kolejny, Dzień Dziękczynienia.  W duchowej łączności ze Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie  będziemy wypraszać dla naszej Ojczyzny pokój i zgodę. Metropolita Warszawski Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz bardzo dziękuje za wieloletnie wsparcie finansowe w budowaniu tego wspólnego wotum narodu. Również w tym roku ofiarami do puszek będziemy wspierać to dzieło. 

7. RELIKWIE W KOŚCIELE. W naszym kościele parafialnym, w nowych relikwiarzach i relikwiariach, umieszczamy relikwie naszych patronów wraz z ich nowymi wizerunkami. Dziękuję ofiarodawcom, którzy wspierają projekt nowego urządzania wnętrza świątynii. Serdeczne Bóg zapłać. 

8. ŻYCZENIA. Obchodzącym imieniny, rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia za wstawiennictwem patronów, których relikwie posiadamy w naszej parafii, za wstawiennictwem Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Św. Jana Paweł II i Bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. 

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Szczecinie 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH 

CZWARTEK, 30 maja 

10:00  W intencji Parafian, Gości i modlących się z nami przez łącza internetowe 

18:00  W intencji Parafian

PIĄTEK, 31 maja 

18:00  O łaskę uzdrowienia dla Patrycji Drężek. Niech Pan Bóg i Matka Boża otaczają opieką i nieustannie czuwają nad Nią i Jej Rodziną

SOBOTA, 1 czerwca 

18:00  W intencji Wspólnoty Różańcowej 

NIEDZIELA, 2 czerwca 

  9:00  W intencji Urszuli z prośbą o łaski nieba i szczególną opiekę Bożą 

12:00  + Lidia LESZCZYŃSKA, 11 rocznica śmierci 

18:00  + Jadwiga, Bolesław, 9 rocznica śmierci 

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ 

Zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach Bożego Ciała, które odbędą się w Szczecinie, według następującego planu: 

– godz. 9.00 – uroczysta Msza Św. w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy 3, pod przewodnictwem Administratora Apostolskiego Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego; 

– godz. 10.00 – rozpoczęcie procesji eucharystycznej do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła. Procesji będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Zbigniew. Trasa procesji: ul. Bogurodzicy, św. Wojciecha, pl. Zwycięstwa, Brama Portowa, Ks. Kard. S. Wyszyńskiego, Sołtysia, Grodzka. 

– godz. 12.00 – po zakończeniu procesji będzie możliwość udziału we Mszy Św. w Bazylice Archikatedralnej. 

Zapraszamy: duchowieństwo, osoby konsekrowane, delegacje zakładów pracy, szkół, uczelni, rzemiosła, wspólnot, stowarzyszeń ze sztandarami i wszystkich wiernych. 

Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie zaprasza w sobotę, 8 czerwca br. na VI Archidiecezjalną Pielgrzymkę Dzieci. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich dzieci, a szczególnie do dzieci komunijnych i ich rodziców, w intencji dziękczynnej za przyjętą I Komunię Św. Program: 

godz.10.00 przyjazd grup i indywidualnych uczestników, zawiązanie wspólnoty; 

godz. 11.00 Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Bezpośrednio po Mszy Św. program artystyczny na placu przed Sanktuarium:integracja, śpiewy, zabawa, posiłek, animacje.