OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28 Niedziela Roku, 15.10.2023

1. DZIEŃ PAPIESKI. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II. Swoimi ofiarami złożonymi do puszki przy wyjściu z kościoła wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego szczególnie polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości Parafian i praktykujących w naszym kościele.

2. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE.Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Opatrzności Bożej. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się – w tygodniu – codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, różaniec w niedziele o godz. 17:30.

3. NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI DUCHOWNYCH NIEZŁOMNYCH. Został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2018 roku, właśnie na dzień 19 października, w którym przypada rocznicą śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.

4. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronuje nam: w poniedziałek, 16. października – Św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; we wtorek, 17. października – Św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła; w środę, 18. października – Św. Łukasz Ewangelista, autor jednej z czterech Ewangelii i Dziejów Apostolskich; według tradycji był lekarzem i malarzem; w piątek, 20. października – Św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.

5. WIECZNA LAMPKA.Przypominamy:d początku wakacji, w prezbiterium naszego kościoła, przed Najświętszym Sakramentem, płonie „Wieczne Światło”, które pełni funkcję „żywej” lampki wiecznej. Przez 9 dni i 9 nocy (czas nowennowy) płonie jeden wkład olejowy. Każda kolejna świeca może zawierać Twoją osobistą intencję znaną jednie Bogu. Polecajmy Panu swoje sprawy w ten tak bliski, a zarazem dyskretny sposób. Zapraszam do zakrystii umówić termin.

6. WSPARCIE DLA NASZEGO KOŚCIOŁA. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Prosimy o zwiększoną ofiarę na niedzielną tacę lub wpłatę na parafialne konto bankowe na utworzony fundusz naprawczo-grzewczy. Dziękuję za wszelkie ofiary i każdy rodzaj dobra spełniony w naszej wspólnocie parafialnej, serdeczne Bóg zapłać.

7. WYPOMINKI. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Proszę wybrać dzień omadlania polecanych zmarłych.

8. ŻYCZENIA. Solenizantom i Jubilatom, Gościom i Parafianom oraz modlącym się z nami przez łącza internetowe składam najlepsze życzenia. Kończy się Msza Święta w kolejny Dzień Papieski. Pamiętajmy o dziedzictwie Świętego Jana Pawła II i chętnie prośmy go o wstawiennictwo u Boga w naszych codziennych sprawach.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 15 października

  9:00 O opiekę Archaniołów dla Dzieci Bożeny i Jacka

12:00 O łaskę zdrowia dla członków Rodziny ZOMBIRTÓW

18:00 + Jerzy FENGLER (21 Msza Św. gregoriańska)

PONIEDZIAŁEK, 16 października

18:00 + Jerzy FENGLER (22 Msza Św. gregoriańska)

WTOREK, 17 października

  9:00 + Jerzy FENGLER (23 Msza Św. gregoriańska)

ŚRODA, 18 października

18:00 W intencjach nowennowych za wstawiennictwem NMP Nieustającej Pomocy

18:30 + Jerzy FENGLER (24 Msza Św. gregoriańska)

CZWARTEK, 19 października

 9:00 + Jerzy FENGLER (25 Msza Św. gregoriańska)

PIĄTEK, 20 października

18:00 + Jerzy FENGLER (26 Msza Św. gregoriańska)

SOBOTA, 21 października

18:00 + Jerzy FENGLER (27 Msza Św. gregoriańska)

NIEDZIELA, 22 października

  9:00 O Boże błogosławieństwo dla Córki i moich Wnuków

12:00 ++ Waldemar, Dariusz, ++ Teściowie: Irena i Stanisław, ++ z obu Rodzin

18:00 + Jerzy FENGLER (28 Msza Św. gregoriańska)

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Zapraszamy do udziału w „Procesji ze Świętymi” we wtorek, 31 października br. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Katedry. Po procesji będzie odprawiona Msza Święta, która rozpocznie się około godz. 21.00. Zapraszamy wspólnoty  oraz ruchy kościelne, harcerki i harcerzy, a szczególnie kandydatów do bierzmowania, z relikwiami świętych i błogosławionych.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostaną odprawione Msze Święte w Kaplicy Głównej przy ul. Ku Słońcu o godz. 9.00, 12.00 i 15.00. Na Cmentarzu Zachodnim przy ul. Bronowickiej, w kaplicy zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 12.00, której będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ksiądz Abp Metropolita Andrzej Dzięga. Po Mszy Świętej nastąpi procesja modlitewna do pomnika Dziecka Utraconego. W Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Po zakończeniu Mszy Świętej z Kaplicy Głównej wyruszy wzorem lat ubiegłych procesja modlitewna za zmarłych.

We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada br., w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana o godz. 15.00. Po Mszy Świętej procesyjnie udamy się do grobowca kapłańskiego na modlitwę.

Klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w dniach: 28, 29 października i 1 listopada br. będą przyjmowali wypominki za zmarłych, które wierni będą mogli składać w miejscach oznaczonych tablicami z napisem Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne na Cmentarzu Centralnym. Zmarli wymienieni w wypominkach będą powierzani Bogu w modlitwach, które będą odbywać się 1 listopada w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie oraz w listopadzie w kościele seminaryjnym.

Fundacja Life Surfers oraz Wspólnota Dom Baranka, jako główni organizatorzy, zapraszają 18 listopada (sobota) do Szczecina, ul. Ku Słońcu 124 (szkoły salezjańskie) na Forum Ogień z Nieba. Spotkanie jest adresowane głównie do młodzieży (w szczególności 14-19 lat), ale również do wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z tej propozycji modlitewnej. Prosimy o organizowanie grup parafialnych. Wszystkie szczegóły dotyczące forum znajdziemy na stronie: https://forumognia.pl/.