OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27 Niedziela Roku, 8.10.2023

1. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się codziennie pół godziny przed Mszą Świętą. Różaniec dzisiaj o godz. 17:30.

2. ODPUSTY ZWIĄZANE Z ODMAWIANIEM RÓŻAŃCA. Pamiętajmy: za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

3. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. W piątek, 13. października o godz. 18:00 Msza Św., modlitwa różańcowa i Procesja Fatimska wokół kościoła. Procesje Fatimskie, zgodnie z objawieniami w Fatimie, przeżywamy od maja do października, tak więc jest to ostatnia w tym roku Procesja Fatimska. Serdecznie zapraszamy.

4. DZEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18:00; będziemy wspierać nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

5. DZIEŃ PAPIESKI. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

6. WIECZNA LAMPKA. Od początku wakacji, w prezbiterium naszego kościoła, przed Najświętszym Sakramentem, płonie „Wieczne Światło”, które pełni funkcję „żywej” lampki wiecznej. Przez 9 dni i 9 nocy (to czas nowennowy) płonie jeden wkład olejowy. Każda kolejna świeca może zawierać Twoją osobistą intencję znaną jednie Bogu. Polecajmy Panu swoje sprawy w ten tak bliski, a zarazem dyskretny sposób. Zapraszam do zakrystii umówić termin.

7. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronuje nam: w piątek, 13. października. – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.

8. WSPARCIE DLA NASZEGO KOŚCIOŁA. Przypomnę: po konsultacjach i ustaleniu z Radą Parafialną, iż w każdą III niedzielę miesiąca poprosimy o zwiększoną ofiarę na niedzielną tacę lub wpłatę na parafialne konto bankowe. Zwiększone środki finansowe są przeznaczane na fundusz naprawczo-grzewczy. Za tydzień III niedziela miesiąca, a więc druga zbiórka na ten cel. Dziękuję za wszelkie ofiary i każdy rodzaj dobra spełniony w naszej wspólnocie parafialnej, serdeczne Bóg zapłać.

9. ŻYCZENIA. Solenizantom i Jubilatom, Gościom i Parafianom oraz modlącym się z nami przez łącza internetowe składam najlepsze życzenia. Za chwilę wyjdziemy z kościoła i wrócimy do domu. Jutro pójdziemy do pracy i do szkoły. Niech inni ludzie, których każdego dnia spotykamy, doświadczają, że jesteśmy uczniami Pana Jezusa przez sposób naszego życia.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 8 października

  9:00 + Stefania ROSTEK, miesiąc po pogrzebie

12:00 Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Rodziny

18:00 + Jerzy FENGLER (14 Msza Św. gregoriańska)

PONIEDZIAŁEK, 9 października

18:00 + Jerzy FENGLER (15 Msza Św. gregoriańska)

WTOREK, 10 października

  9:00 + Jerzy FENGLER (16 Msza Św. gregoriańska)

ŚRODA, 11 października

18:00 W intencjach nowennowych za wstawiennictwem NMP Nieustającej Pomocy

18:30 + Jerzy FENGLER (17 Msza Św. gregoriańska)

CZWARTEK, 12 października

 9:00 + Jerzy FENGLER (18 Msza Św. gregoriańska)

PIĄTEK, 13 października

18:00 Za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej, intencja zbiorowa

19:00 + Jerzy FENGLER (20 Msza Św. gregoriańska)

SOBOTA, 14 października

18:00 + Jerzy FENGLER (20 Msza Św. gregoriańska)

NIEDZIELA, 15 października

  9:00 O opiekę Archaniołów dla dzieci Bożeny i Jacka

12:00 O łaskę zdrowia dla członków Rodziny ZOMBIRTÓW

18:00 + Jerzy FENGLER (21 Msza Św. gregoriańska)

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp Stanisław Gądecki zwraca się z gorącym apelem do wszystkich wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę w intencji Pierwszej Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu, która odbywać się w będzie w Rzymie, w najbliższym miesiącu. Serdecznie proszę, aby październikową modlitwę różańcową we wszystkich parafiach w Polsce, ofiarować w intencji Ojca Świętego Franciszka, wszystkich uczestników obrad synodalnych, a zwłaszcza w intencji polskiej delegacji. Za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej prośmy o światło Ducha Świętego dla wszystkich uczestników synodu, aby zgłębiając Boże Objawienie, pod przewodnictwem Piotra naszych czasów, wskazywali drogi świętości Ludowi Bożemu.

Zapraszamy wykładowców, pracowników wyższych uczelni, duszpasterzy akademickich, wszystkich studentów na uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, inaugurującą nowy rok akademicki 2023/2024, która odbędzie się w niedzielę, 15 października br., o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.