OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26 Niedziela Roku, 1.10.2023

1. NABOŻEŃSTWA PAŹDZIERNIKOWE. Dziś pierwsza niedziela października, rozpoczynamy odprawianie nabożeństw różańcowych. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele celebrujemy codziennie pół godziny przed Mszą Świętą. Różaniec dzisiaj o godz. 17:30.

2. ODPUST RÓŻAŃCOWY. Pamiętajmy i przypominajmy – za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

3. PIERWSZY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA. W poniedziałek, 2 października, w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18:00 Msza Św. zbiorowa w intencji wspólnoty Św. Józefa i nabożeństwo ku czci Św. Józefa. Zapraszam mężczyzn ze Wspólnoty na rotację modlitw oraz osoby, które pragną polecać się opiece Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

4. ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW. W poniedziałek wspominamy także Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

5. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. W czwartek, podczas Mszy Świętej o godz. 9:00 będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także z naszej wspólnoty parafialnej.

6. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. W piątek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 17:30 nabożeństwo przebłagalne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 18:00 Msza Św.

7. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. W sobotę od godz. 10:00 odwiedziny chorych i seniorów. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo poświęcone Niepokalanemu Sercu Maryi, medytacja w ciszy, o godz. 17:30 modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic, o godz. 18:00 Msza Św. w intencji Rodziny Żywego Różańca.

8. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam: w środę, 4. października. – ŚW. FRANCISZEK Z ASYŻU (1182-1226), ojciec rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy; w czwartek, 5. października –ŚW. FAUSTYNA KOWALSKA (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”; w sobotę, 7. października – NMP RÓŻAŃCOWA.

9. PODZIĘKOWANIA. W ubiegłą niedzielę wspieraliśmy materialnie dwa hospicja prowadzone przez Caritas Archidiecezji: w Szczecinie i Świnoujściu. Przekazaliśmy kwotę 960 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

10. ŻYCZENIA. Solenizantom i Jubilatom, Gościom i Parafianom oraz modlącym się z nami przez łącza internetowe składam najlepsze życzenia. Wszyscy pamiętajmy, że powinniśmy być głosicielami miłości Bożej w świecie.

ks. Stanisław Drewicz., proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 1 października

  9:00 + Grażyna, o oczekiwaną radość życia wiecznego

12:00 + Waldemar SZYDŁOWSKI, z racji urodzin

18:00 + Jerzy FENGLER (7 Msza Św. gregoriańska)

PONIEDZIAŁEK, 2 października

18:00 W intencjach Wspólnoty Św.Józefa

18:30 + Beata KORZENIOWSKA

19:00 + Jerzy FENGLER (8 Msza Św. gregoriańska)

WTOREK, 3 października

  9:00 + Jerzy FENGLER (9 Msza Św. gregoriańska)

ŚRODA, 4 października

18:00 W intencjach nowennowych za wstawiennictwem NMP Nieustającej Pomocy

18:30 + Jerzy FENGLER (10 Msza Św. gregoriańska)

CZWARTEK, 5 października

 9:00 + Jerzy FENGLER (11 Msza Św. gregoriańska)

PIĄTEK, 6 października

18:00 + Jerzy FENGLER (12 Msza Św. gregoriańska)

SOBOTA, 7 października

18:00 W intencjach Wspólnoty Różańcowej

18:30 + Jerzy FENGLER (13 Msza Św. gregoriańska)

NIEDZIELA, 8 października

  9:00 + Stefania ROSTEK, miesiąc po pogrzebie

12:00 Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Rodziny

18:00 + Jerzy FENGLER (14 Msza Św. gregoriańska)

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ 

W pierwszą sobotę października zapraszamy tradycyjnie na Męski Różaniec, który wyjątkowo rozpocznie się o godz. 11:00 na Jasnych Błoniach przy figurze św. Jana Pawła II. Przejdziemy w procesji Różańcowej do Bazyliki św. Jana Chrzciciela na uroczystości związane z V. rocznicą Koronacji Obrazu Matki Bożej.

W tym roku przypada V rocznica Papieskiej Koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Uroczyste obchody o godz. 12.30 w Bazylice św. Jana Chrzciciela, przy ul. Bogurodzicy. Uroczystość poprzedzą rekolekcje w dniach 4 – 6 października br., podczas Mszy św. o godz. 15.00 i 18.00. Zapraszamy do udziału kapłanów, siostry zakonne oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp Stanisław Gądecki zwraca się z gorącym apelem do wszystkich wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę w intencji Pierwszej Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu, która odbywać się w będzie w Rzymie, w najbliższym miesiącu. Serdecznie proszę, aby październikową modlitwę różańcową we wszystkich parafiach w Polsce, ofiarować w intencji Ojca Świętego Franciszka, wszystkich uczestników obrad synodalnych, a zwłaszcza w intencji polskiej delegacji. Za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej prośmy o światło Ducha Świętego dla wszystkich uczestników synodu, aby zgłębiając Boże Objawienie, pod przewodnictwem Piotra naszych czasów, wskazywali drogi świętości Ludowi Bożemu.