OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24 Niedziela Roku, 17.09.2023

1. DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU. Dziś obchodzimy w Kościele Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwach pracowników mediów mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

2. ROCZNICA NAPADU ZWIĄZKU RADZIECKIEGO NA POLSKĘ. Dzisiaj przypada rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku; w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

3. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek, 18. września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy (święto); w środę, 20. września – święci Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem (wspomnienie); w czwartek, 21. września – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia i dla Pana porzucił nieuczciwe zajęcie w komorze celnej, stawszy się autorem jednej z Ewangelii (święto), w sobotę, 23. września –  św. ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie).

4. PIELGRZYMKA NA JASNA GÓRĘ. W piątek i sobotę, 22 i 23 września br., odbędzie się doroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę po raz 52. Będziemy wspólnie prosić o potrzebne łaski dla naszej Archidiecezji przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Polski.

5. WSPARCIE DLA NASZEGO KOŚCIOŁA. Dzisiaj, w III niedzielę miesiąca, prosimy o zwiększoną ofiarę na tacę lub wpłatę na parafialne konto bankowe. Tworzymy fundusz naprawczo-grzewczy, by podejmować na bieżąco wszelkie naprawy substancji materialnej naszego kościoła. Wyczyszczyliśmy rynny i naprawiamy uszkodzone miejsca odprowadzające wodę deszczową. Rozpoczęliśmy kolejne prace związane z udrażnianiem rur spustowych i przyłączy, które odprowadzają wodę deszczową. Dziękuję za dzisiejsze wsparcie i wszelkie ofiary oraz za każdy rodzaj dobra spełniony w naszej wspólnocie parafialnej, serdeczne Bóg zapłać.

6. SPOTKANIA Z RODZICAMI. W następną niedzielę, 24 września, zapraszam na spotkania z rodzicami dzieci i młodzieży: po Mszy Św. południowej – z rodzicami dzieci komunijnych, po Mszy Św. wieczornej – z rodzicami młodzieży przed bierzmowaniem. Obydwa spotkania odbędą się w kościele, bezpośrednio po Mszach Św.

7. NIEDZIELA HOSPICYJNA. Za tydzień, w IV niedzielę września, przeżywać będziemy Niedzielę Hospicyjną. Modlitwą i wsparciem finansowym otoczymy pallotyńskie Hospicjum Św. Jana Ewangelisty w Szczecinie i Hospicjum Domowe Św. Faustyny w Świnoujściu. Poznaliśmy ks. Andrzeja Partikę SAC, dyrektora Hospicjum w Szczecinie; w grudniu br. Ks. Dyrektor wygłosi do nas rekolekcje adwentowe. W następną niedzielę, po wszystkich Mszach Św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten szczególne wsparcie.

8. ŻYCZENIA. Solenizantom i Jubilatom, Gościom i Parafianom oraz wszystkim modlącym się z nami składam najlepsze życzenia. Życzmy sobie, aby wszystkie miejsca, w których będziemy w tym tygodniu, były dla nas okazją do czynienia dobra wobec osób, które spotkamy na naszej drodze.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 17 września

  9:00 O dary Ducha Św. dla Dzieci z Rodzin: DYRKÓW, GOŁĄBÓW, KRUKÓW i JASTRZĘBSKICH

12:00 ++ Eugeniusz, Anna KORNATOWSCY

18:00 + Stefania ROSTEK

PONIEDZIAŁEK, 18 września

18:00 W intencji dziękczynnej Bogu Ojcu Wszechmogącemu w Trójcy Świętej Jedynemu za dar beatyfikacji Rodziny Ulmów

WTOREK, 19 września

  9:00

ŚRODA, 20 września

18:00 W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 21 września

  9:00

PIĄTEK, 22 września

18:00 W intencji Karoliny i Pawła

SOBOTA, 23 września

18:00 + Ludwik WALKOWIAK, 30 rocznica śmierci

NIEDZIELA, 24 września

  9:00 + Zofia, z racji urodzin, ++ z Rodziny

12:00 ++ Irena, Stefan KORNATOWSCY

18:00

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

52. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 22–23 września br. Zapraszamy diecezjan do wspólnej modlitwy u stóp Pani Jasnogórskiej. Program ramowy pielgrzymki:

22 września – piątek

godz. 19.30 – 23.30 Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania

godz. 20.30 Wejście pielgrzymów głównym wejściem do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej

godz. 20.35 Powitanie przez OO. Paulinów

godz. 20.40 Słowo Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi

godz. 21.00 Apel Jasnogórski

godz. 21.30 – 22.30 Modlitwa pod kierunkiem Alumnów AWSD

godz. 22.30 – 23.45 Czuwanie modlitewne w Kaplicy Cudownego Obrazu

godz. 24.00 – 1.30 Pontyfikalna Msza Święta koncelebrowana w Bazylice Jasnogórskiej.

23 września – sobota

godz. 1.30 – 4.00 Modlitwa w ciszy w Kaplicy Cudownego Obrazu i Bazylice Jasnogórskiej

godz. 4.00 Zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej

godz. 9.00 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Błogosławieństwo końcowe pielgrzymów i rozesłanie nastąpi przy figurze Św. Jana Pawła II

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci z opiekunami na wspólny różaniec w intencji naszej Ojczyzny podczas inicjatywy „Różaniec do granic”, która w naszej Archidiecezji odbędzie się w sobotę, 7 października br., w Święto Matki Bożej Różańcowej, od godz. 15.00 w parafiach nadmorskich i graniczących lądowo. Informacje o wszystkich miejscach modlitwy różańcowej, organizowanej w tym dniu przy granicy są udzielane bezpośrednio u Ks.Proboszcza parafii.