OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22 Niedziela Roku, 3.09.2023

1. NOWY ROK SZKOLNY. W poniedziałek, 4. września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Już dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 12:00 zanosimy modlitwy z dziećmi od kasy O do klasy VI. Najmłodszym uczniom pobłogosławione zostaną tornistry i przybory szkolne. Podczas Mszy Św. o godz. 18:00 modlić się będziemy z młodzieżą z klasy VII, VIII oraz ze szkół średnich. Będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

2. PIERWSZY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18:00 odprawiamy Mszę Św. zbiorową w intencji wspólnoty Św. Józefa i nabożeństwo ku czci Św. Józefa. Zapraszam mężczyzn ze Wspólnoty na rotację modlitw oraz wszystkich polecających się opiece Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

3. NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Msza Świętą zbiorową, która o godz. 18:00 odprawiana jest w intencjach przynoszonych na Eucharystię, a polecanych przez wstawiennictwo Matki Bożej.

4. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. W czwartek, podczas Mszy Świętej o godz. 9:00 będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także z naszej wspólnoty parafialnej.

5. ŚWIĘTO NARODZENIA NMP. W piątek, 8. września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki owoc wydaje ono w moim życiu – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie postawić.

6. WSPARCIE DLA NASZEGO KOŚCIOŁA. Po konsultacjach i ustaleniu z Radą Parafialną, od września br., w każdą III niedzielę miesiąca będziemy prosić o zwiększoną ofiarę na niedzielną tacę lub wpłatę na parafialne konto bankowe. Zwiększone środki finansowe będą przeznaczone na ogrzewania kościoła i plebanii. Dziękuję za wszelkie ofiary i każdy rodzaj dobra spełniony w naszej wspólnocie parafialnej, serdeczne Bóg zapłać.

7. ŻYCZENIA. Solenizantom i Jubilatom, Gościom i Parafianom oraz wszystkim modlącym się z nami na czas nowych wyzwań, tygodnia spędzonego już w szkole i w pracy niech Dobry Pan Bóg pobłogosławi i niech nas strzeże. Blisko Niego z pewnością będziemy szczęśliwi.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 3 września 

  9:00 + Krystyna, 16 rocznica śmierci, + Tadeusz 

12:00 W intencji Rodziny, dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże 

18:00 + Regina, 15 rocznica śmierci, + Tadeusz 

PONIEDZIAŁEK, 4 września 

18:00 W intencji Wspólnoty Św. Józefa 

WTOREK, 5 września 

  9:00

ŚRODA, 6 września 

18:00 W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

CZWARTEK, 7 września 

  9:00

PIĄTEK, 8 września 

18:00 + Łukasz KĘPSKI, 1 rocznica śmierci 

SOBOTA, 9 września 

18:00 + Eugenia KIONA, miesiąc po śmierci 

NIEDZIELA, 10 września 

  9:00

12:00 Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla Rodziny i opiekę Matki Bożej

18:00 O łaski dla Dawida KRUPIŃSKIEGO, by Matka Boża prowadziła Go do Pana Jezusa

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Ksiądz Kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie zaprasza w sobotę, 9 września br. dzieci wraz z duszpasterzami, katechetami i rodzicami, a także wszystkich wiernych, do udziału w V Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 10.00., w czasie której zostanie udzielone błogosławieństwo relikwiami Dzieci Fatimskich, a następnie będzie spotkanie integracyjne na placu.

Uprzejmie informujemy, że 52 Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 22 – 23 września br. Zapraszamy diecezjan do wspólnej modlitwy u stóp Pani Jasnogórskiej. Ramowy, stały program pielgrzymki jest następujący:
22 września – piątek

od godz. 19.30 do 23.30 – okazja do przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania
godz. 20.30 – Uroczyste wejście pielgrzymów głównym wejściem do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej godz. 20.35 – Powitanie przez OO. Paulinów
godz. 20.40 – Słowo Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi
godz. 21.00 – Apel Jasnogórski 
godz. 21.30 – 22.30 – Modlitwa pod kierunkiem Alumnów AWSD 
godz. 22.30 – 23.45 – Czuwanie modlitewne w Kaplicy Cudownego Obrazu 
godz. 24.00 – 1.30 – Pontyfikalna Msza Święta koncelebrowana w Bazylice Jasnogórskiej
23 września – sobota
godz. 1.30 – 4.00 – Modlitwa w ciszy w Kaplicy Cudownego Obrazu i Bazylice Jasnogórskiej
godz. 4.00 – Zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej 
godz. 9.00 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich 
Błogosławieństwo końcowe pielgrzymów i rozesłanie przy figurze Św. Jana Pawła II.

Uroczyste Dożynki Sanktuaryjno-Archidiecezjalne, odbędą się według następującego planu:
– w sobotę, 16 września br. w Sanktuarium Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 12.00.
– w niedzielę, 17 września br. w Sanktuarium Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kobylance. Rozpoczęcie o godz. 14.20 na placu dożynkowym, O godz. 15.00 Msza Święta w Sanktuarium.
Zapraszamy serdecznie do modlitwy i wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.