OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21 Niedziela Roku, 27.08.2023

1. PRZED ROZPOCZĘCIEM ROKU SZKOLNEGO. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii. 

2. NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. Jak zwykle w środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Msza Świętą zbiorową o godz. 18:00. 

3. ROCZNICE NARODOWE. W czwartek, 31 sierpnia przypada rocznica podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku; obchodzimy Ogólnopolski Dzień Solidarności i Wolności. W piątek, 1 września przypada 84. rocznica wybuchu II wojny światowej.Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Boga o pokój w naszej Ojczyzny i w świecie. 

4. ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O OCHRONĘ STWORZENIA. W dniu 1. września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to jakby odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie. 

5. W PIERWSZYM TYGODNIU MIESIĄCA. W tym tygodniu przypadają pierwsze piątek i sobota miesiąca. W piątek – od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, o godz. 18:00 Msza Święta. W sobotę – od godz. 10:00 odwiedziny chorych i seniorów. Od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu (z okazją do spowiedzi), modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic; o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Rodziny Żywego Różańca. 

6. NOWY ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom, młodzieży, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom życzę, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł błogosławione owoce w rozwoju duchowym i intelektualnym. Panu Bogu zawierzamy ten czas nauki i formacji. Dzieci zapraszam na Mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 12:00. Najmłodszym uczniom pobłogosławione zostaną tornistry i przybory szkolne. Młodzież klas VII, VIII oraz szkół średnich zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 18:00.

7. KALENDARZ LITURGICZNY. W poniedziałek, 28. sierpnia – Św. Augustyn (354-430), syn Św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie); we wtorek, 29. sierpnia – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym narodzie (wspomnienie). 

8. ŻYCZENIA. Solenizantom i Jubilatom, Gościom i Parafianom oraz wszystkim modlącym się z nami życzę Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem Świętych Patronów. 

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH 

NIEDZIELA, 27 sierpnia 

  9:00  

12:00 W intencji dziękczynnej za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Rodziny oraz o opiekę Matki Bożej 

18:00  

PONIEDZIAŁEK, 28 sierpnia 

18:00

WTOREK, 29 sierpnia 

  9:00 O łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże dla Krystyny, intencja małżonków Karoliny i Pawła

ŚRODA, 30 sierpnia 

18:00 W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

CZWARTEK, 31 sierpnia 

  9:00 W intencji Anny, w 50. rocznicę znajomości, z podziękowanie za przyjaźń i wszelkie dobro 

PIĄTEK, 1 września 

18:00 + Stefania SZYDŁOWSKA, z racji imienin 

SOBOTA, 2 września 

18:00 W intencji Wspólnoty Żywego Różańca 

NIEDZIELA, 3 września 

  9:00

12:00 W intencji Rodziny, dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże

18:00 + Regina, 15 rocznica śmierci, + Tadeusz 

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ 

Zapraszamy do udziału w obchodach 43. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w środę, 30 sierpnia br. Szczecińskie uroczystości rocznicowe rozpoczną się od odsłonięcia pomnika upamiętniającego Bohaterów Stycznia 1971r. przed Urzędem Wojewódzkim, na Wałach Chrobrego w Szczecinie, o godz. 10.00. Następnie pod bramą Stoczni Szczecińskiej o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa, wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów. Zwieńczeniem tych uroczystości będzie Msza Święta o godz. 17.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki, przy placu Matki Teresy z Kalkuty, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.

Zapraszamy mężczyzn na modlitwę „Męskiego Różańca”, który odbędzie się w sobotę, 2 września br. Rozpoczęcie od Mszy Św. o godz. 7.00 w Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela, przy ul. Bogurodzicy. Następnie odbędzie się przejście mężczyzn z modlitwą różańcową pod figurę św. Jana Pawła Il na Jasnych Błoniach”.

W sobotę, 2 września br. Miastu i Gminie Trzcińsko Zdrój, zgodnie  z decyzją Stolicy Apostolskiej, zostanie Uroczyście nadany Patronat Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku Zdrój przy ul. Kościelnej 5, o godz. 14.00. Do udziału w Uroczystości zaprasza Ksiądz Proboszcz oraz władze Miasta i Gminy Trzcińsko Zdrój”. 

W Niepokalanowie powstała inicjatywa pod nazwą „Krucjata Różańcowa Dzieci i Rodzin za Polskę” trwającej od 15 sierpnia do 25 grudnia br. Zapraszamy do uczestnictwa w pierwszej w historii krucjacie różańcowej dzieci i całych rodzin odmawiając codziennie dziesiątkę różańca świętego o łaskę wylania Darów Ducha Św. Świętego na Polskę i wszystkich Polaków. Centralne uroczystości odbędą się w Sanktuarium w Niepokalanowie 15 sierpnia o godz. 11.30. Prosimy zarejestrować się na stronie internetowej wwwkasyno depozyt revolut. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń duszpasterskich.