OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15 Niedziela Roku, 16.07.2023

1. CZAS WAKACYJNO–URLOPOWY. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiar i nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata. 

2. ŚRODOWA NOWENNA. Jak zwykle w środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Msza Świętą o godz. 18:00. Do omodlenia mamy tyle spraw, a serce Maryi, wypełnione niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania. 

3. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronuje nam: w sobotę, 22. lipca – Św. Maria Magdalena, (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów, patronki dobrej przemiany (święto). 

4. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POJAZDÓW. Ponieważ we wtorek, 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę pobłogosławimy pojazdy mechaniczne. Ofiary składane przez kierowców przy tej okazji, a także ofiary złożone do puszki przy wyjściu z kościoła zostaną przekazane polskim misjonarzom na zakup środków transportu.

5. ZASTĘPSTWO W PARAFII. Na czas nieobecności księdza proboszcza, w tym tygodniu, duszpasterską pieczę w Parafii będzie sprawować Ks. Antoni Labuda TCH., któremu składam najserdeczniejsze podziękowania. 

6. ŻYCZENIA. Solenizantom i Jubilatom, Gościom i Parafianom, uczestniczącym w liturgiach przez internet życzę życzę Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem naszego Patrona Świętego Brata Alberta, a będącym na wakacjach czy urlopach – odpoczynku, bezpiecznego czasu i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych. 

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz 

kom. 601-76-28-25 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH 

NIEDZIELA, 16 lipca 

  9:00 W 50. rocznicę małżeństwa Małgorzaty i Marka ŚWIĄTKOWSKICH 

12:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące 

18:00 + Teresa MIELCAREK

PONIEDZIAŁEK, 17 lipca 

18:00 + Tadeusz GRAB, Msza Św. pogrzebowa

WTOREK, 18 lipca 

  9:00

ŚRODA, 19 lipca 

18:00 W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

CZWARTEK, 20 lipca 

  9:00

PIĄTEK, 21 lipca 

18:00

SOBOTA, 22 lipca 

18:00

NIEDZIELA, 23 lipca 

  9:00 + HENRYK, 32 rocznica śmierci, + WERNER, 9 rocznica śmierci

12:00

18:00

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ 

Ksiądz Proboszcz Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba AP. w Szczecinie serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe. Duchowym przygotowaniem będą rekolekcje, które wygłosi o. Roman Zioła OFM Conv. Rekolekcje rozpoczną się w piątek i potrwają do niedzieli włącznie (21.07. — 23.07.br.). W piątek i sobotę Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 12.00 i 18.00, natomiast w niedzielę podczas każdej Mszy Św. Msza Św. wigilijna uroczystości odpustowych 24.07.br.(poniedziałek) o godz. 18.00. Suma Odpustowa ku czci Św. Jakuba AP. będzie sprawowana 25 lipca (wtorek) o godz. 18.00. Do udziału w tych uroczystościach serdecznie zapraszamy duszpasterzy wraz z wiernymi. Tradycyjny Jarmark Jakubowy odbędzie się w dniach 20.07 — 23.07. na placu katedralnym, szczegóły na www.jarmarkjakubowy.pl 

W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIX Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z: Pustkowa (25.07, godz. 9.00), Świnoujścia (parafia pw. Chrystusa Króla, godz. 7.00), Kamienia Pomorskiego (26.07), Wolina (27.07), Stepnicy (28.07), Szczecina (29.07), Stargardu (30.07 par. pw. Miłosierdzia Bożego, godz. 7.00), Choszczna (31.07), Bierzwnika (01.08), aby 13 sierpnia pokłonić się Matce Bożej. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Kontakt i informację w sprawie zapisów i szczegółów pielgrzymowania u ks. Dyrektora Karola Łabendy — tel. 572 480 927