OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11 Niedziela Roku, 18.06.2023

Miesiąc czerwiec, to czas szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Boga i bliźniego. 

U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

1. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy: w dni powszednie – po Mszy Świętej, w niedziele – o godz. 17:30.

2. ŚRODOWA NOWENNA. W środy o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Niej Msza Św. w intencjach nowennowych, w intencjach próśb i podziękowań za wstawiennictwem Matki Bożej; zapraszamy co tydzień. 

3. ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO. W piątek, 23. czerwca o godz. 18:00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci i młodzież, grono pedagogiczne i personel szkolny, nade wszystko Rodziców i Wychowawców.

4. KALENDARZ LITURGICZNY. Wspomnienia i święta w nadchodzącym tygodniu: Środa, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, patron katolickiej młodzieży. (wspomnienie obowiązkowe). Sobota, 24. czerwca – uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

5. KWESTA WAKACYJNA. Dzisiaj i w następną niedzielę zapowiadana zbiórka do puszki na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji; przy wyjściu z kościoła prosimy o wsparcie. 

6. PODZIĘKOWANIA. Serdeczne podziękowanie składam osobom, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości odpustowej, bierzmowania i wizytacji kanonicznej w naszej parafiI. Dziękujemy Księdzu Biskupowi Henrykowi, który wczoraj celebrował Mszę Świętą z okazji odpustu i wizytacji kanonicznej. Dziękuję za zorganizowanie tradycyjnego pikniku odpustowego, za upieczone i ofiarowane ciasta, ugotowane potrawy i przygotowanie wszelkich smakołyków; wszystkim zaangażowanym w to dzieło wyrażam słowa szczególnej wdzięczności. Dziękuję osobom, które systematycznie dbają o piękno zieleni i czystość wokół świątyni oraz w samym kościele. Dziękuję za życzliwość, zrozumienie i zaufanie. Dziękuję za wszelkie dobro, duchowe i materialne, ofiarowane w naszej wspólnocie parafialnej, najserdeczniejsze Bóg zapłać.

7. ŻYCZENIA. Wszystkich Was, Gości i Parafian oraz Solenizantów i Jubilatów nadchodzącego tygodnia oraz uczestniczących w Eucharystii za pomocą łączy internetowych zawierzam w codziennej modlitwie i wstawiennictwu naszego Umiłowanego Patrona Świętego Brata Alberta. Szczęść Boże!

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

kom. automaty slot

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 18 czerwca

  9:00 W intencji Pań z Żywego Różańca, z podziękowaniem i prośbą o łaskę zdrowia

12:00 W intencji Parafian

18:00 W intencji Parafian

PONIEDZIAŁEK, 19 czerwca

18:00 W intencji Parafian

WTOREK, 20 czerwca

18:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące

ŚRODA, 21 czerwca

18:00 W intencjach nowennowych za wstawiennictwem MB Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 22 czerwca

  9:00 W intencji Parafian

PIĄTEK, 23 czerwca

18:00 W intencji Parafian

SOBOTA, 24 czerwca

18:00 + Jan SYS, z racji imienin

NIEDZIELA, 25 czerwca

  9:00 + Henryk, 17 rocznica śmierci

12:00

18:00 + Jan CZAŁCZYŃSKI, ++ z Rodziny

KOMUNIKATY KURII MEOPOLITALNEJ

W sobotę, 24 czerwca br. przypada uroczystość odpustowa w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, połączona w tym roku z zakończeniem Jubileuszu 100. rocznicy nadania temu kościołowi tytułu i godności „Matki Kościołów Pomorza Zachodniego” przez papieża Piusa XI. Uroczysta Msza Święta odpustowa pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00. Słowo Boże wygłosi Ks. Biskup Henryk Wejman. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. 

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga wraz z Kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej w Resku, serdecznie zaprasza kobiety w stanie błogosławionym z terenu naszej Archidiecezji oraz wszystkich wiernych na Uroczystość rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Jagodnej, która odbędzie się w niedzielę, 2 lipca br. o godz. 11.00. Podczas Mszy Świętej zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo matkom oczekującym potomstwa.