OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela Wielkanocna, 30.04.2023

1. W dzisiejszą niedzielę przybywa do nas ks. Andrzej Partika SAC, Ks. Dyrektor i Kapelan pierwszego Szczecińskiego Hospicjum Św. Jana Ewangelisty na Golęcinie. W czasie wszystkich Mszy Świętych usłyszymy poruszające refleksje o życiu i przemijaniu. Po Mszach będzie można złożyć ofiarę do puszki na wsparcie Hospicjum.

2. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. Także dzisiaj obchodzona jest Niedziela Modlitw za Kierowców i poruszających się po drogach. 

3. W poniedziałek, 1 maja – Msza Św. zbiorowa w intencji wspólnoty Św. Józefa i nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 18:00.

4. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy Świętej, w niedziele i uroczystości o godz. 17:30.

5. We wtorek, 2 maja Dzień Flagi Narodowej.. Wywieszenie flagi jest wyrazem naszej dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Msza Święta o godz. 9:00.

6. W środę, 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, dzień modlitw za Ojczyznę i Rodaków przebywających na emigracji. Msze Święte o godz. 9:00 i 18:00. Nabożeństwo majowe o godz. 17:30.

7. W pierwszy piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17:00. O godz. 17:30 nabożeństwo przebłagalne i litania loretańska, o godz. 18:00 Msza Św.

8. W pierwszą sobotę miesiąca – od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja w ciszy, różaniec, litania i zmiana tajemnic oraz Msza Święta w intencji Rodziny Żywego Różańca. 

9. Odwiedziny chorych i seniorów – wyjątkowo w niedzielę, po Mszy Św. południowej, przez Szafarzy Eucharystii.

10. Przypominamy, by w okresie wielkanocnym (do 4 czerwca) przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Świętą. Spowiedź w naszym kościele codziennie przed nabożeństwami.

11. Administratorem parafii na czas zastępstwa ks. proboszcza jest Ksiądz Antoni Labuda TChr. Wszelkie sprawy proszę zgłaszać przed lub po Mszy Świętej; telefon komórkowy Księdza Antoniego: 504 456 640.

12. Kalendarz liturgiczny

W tym tygodniu patronują nam:

  • Wtorek, 2 maja – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;
  • Czwartek, 4 maja – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków;
  • Sobota, 6 maja – św. Filip (†81-96) i św. Jakub (†62), apostołowie, powołani przez samego Jezusa.

13. Gościom i Parafianom, Solenizantom i Jubilatom oraz uczestniczącym w Eucharystii za pomocą łączy internetowych, za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta, najlepsze życzenia z błogosławieństwem Pana.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 30 kwietnia

  9:00 W intencji Parafian

12:00 + Ks. Krzysztof, 5 rocz. śm., + Jacek, ich ++ Rodzice: Jan i Władysława

18:00

PONIEDZIAŁEK, 1 maja

18:00 W intencji Wspólnoty św. Józefa

WTOREK, 2 maja

  9:00 + Zofia KOSTRZEWA, 6 rocz.śm., + Stanisław KOSTRZEWA. Niech dobry Bóg przyjmie ich do nieba

ŚRODA, 3 maja

  9:00 ++ Maria, Władysław, ++ z Rodziny

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 4 maja

 9:00

PIĄTEK, 5 maja

18:00

SOBOTA, 6 maja

18:00 W intencji Wspólnoty Żywego Różańca

NIEDZIELA, 7 maja

  9:00 O łaskę zdrowia dla Beaty i z podziękowaniem za otrzymane łaski

12:00

18:00 + Jerzy FENGLER, miesiąc po śmierci

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Do tradycji Szczecina należą wspólne – państwowe i kościelne – obchody ważnych dla Polski i naszego Miasta rocznic oraz świąt. 

We wtorek, 2 maja, w ramach miejskich obchodów Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, będzie miała miejsce modlitwa na Jasnych Błoniach o godz. 12.00, przy Pomniku Czynu Polaków.

W środę, 3 maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny w parafii pw. Świętej Rodziny, przy ul. Królowej Korony Polskiej, o godz. 10.30. W tym dniu także będzie miała miejsce modlitwa na Jasnych Błoniach przy Pomniku Czynu Polaków, o godz. 12.00. 

W poniedziałek, 8 maja, w 78. rocznicę zakończenia II wojny światowej, o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa na Cmentarzu Centralnym przy Bramie Głównej, przy Pomniku „Pamięci Kombatantów”, w intencji wszystkich, którzy zginęli w wyniku działań wojennych 

Parafia pw. Świętej Rodziny w Szczecinie informuje, że w środę, 3 maja br., o godz. 16.00 odbędzie się Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów.  Zaproszenie do wspólnej modlitwy jest skierowane szczególnie do chętnych maturzystów, ich rodziców oraz nauczycieli. Prosimy o przekazanie informacji zainteresowanym osobom.

W tym roku „Misja na placach” odbywać się będzie w trzech miastach naszej Archidiecezji, w kolejne niedziele od 7 maja do 21 maja. Ewangelizacja w Szczecinie, Stargardzie oraz Kamieniu Pomorskim – trwająca około 2,5 godz. – składać się będzie ze śpiewów, modlitw, świadectw i głoszenia Ewangelii. Szczecin: Jasne Błonia – okolice pomnika Czynu Polaków ul. J. Fałata (w niedziele w godz. od 15.00 do 17.30); Łasztownia – bulwary – Nabrzeże Celne, ul. Zbożowa (w niedziele w godz. od 15.00 do 17.30);

W poniedziałek, 29 maja br., będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Zapraszamy  w tym dniu wszystkich Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego i katolików świeckich do Archikatedry w Szczecinie, aby o godz. 18.00 uczestniczyć  w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Liturgia ta będzie jednocześnie rozpoczęciem Tygodnia Ewangelizacyjnego i wspólną modlitwą członków wspólnot i ruchów kościelnych.

II Forum Pastoralne naszej Archidiecezji odbędzie się w sobotę 03.06.2023 r. Tematem kolejnej sesji będzie: „Jubileusz Ottonowy”. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 10.00 w kościele seminaryjnym pod przewodnictwem JE Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Po Mszy Św. na auli Wydziału Teologicznego US nastąpią prelekcje w dwóch modułach tematycznych: cz. 1 – duszpasterstwo młodzieży, cz. 2 – Św. Otton z Bambergu – misyjna działalność i przygotowania do Jubileuszu misji Ottonowej.