OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 Niedziela Wielkanocna, 23.04.2023

 • Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty. 
 • Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym. 

1. NIEDZIELA BIBLIJNA

 • Dziś w całej Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. 
 • To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania Słowa Pana.

2. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronują nam:

 • W poniedziałek, 24 kwietnia – Święty Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski;
 • We wtorek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (†98-117), wedle tradycji Kościoła autor Ewangelii uważanej za najstarszą, a jednocześnie najkrótszą spośród pozostałych, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra;
 • W sobotę, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.

3. DZIEŃ MĘCZEŃSTWA DUCHOWIEŃSTWA POLSKIEGO

W sobotę, 29 kwietnia, z inicjatywy Episkopatu Polski, modlitwą ogarniemy ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

4. UROCZYSTOŚCI PARAFIALNE

 • Tegoroczna uroczystość Pierwszej Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 21 maja o godz. 12:00; a rocznica ubiegłorocznej Komunii Św. – w tydzień później, w niedzielę 28 maja także o godz. 12:00.
 • Bierzmowanie młodzieży odbędzie się w dniu odpustu parafialnego, w sobotę 17 czerwca o godz. 18:00.

5. HOSPICJUM ŚW. JANA EWANGELISTY

W następną niedzielę, 30 kwietnia, ze Słowem Bożym, przybędzie do nas ks. Andrzej Partika SAC, kapelan pierwszego szczecińskiego hospicjum na Golęcinie. W czasie wszystkich Mszy Świętych wysłuchamy poruszających refleksji o życiu i jego przemijaniu. Po Mszach będzie można złożyć ofiarę do puszki na wsparcie tego hospicjum.

6. ZASTĘPSTWO W PARAFII

Od 28 kwietnia br. administratorem parafii na czas zastępstwa ks. proboszcza będzie Ksiądz Antoni Labuda TChr. Wszelkie sprawy proszę zgłaszać przed lub po Mszy Świętej, zaś w nagłych potrzebach proszę dzwonić na telefon komórkowy Księdza Antoniego: 504 456 640.

7. PRZYPOMNIENIE

Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej do niedzieli, 4 czerwca, tj.do uroczystości Trójcy Najświętszej.

8. PODZIĘKOWANIE

Na dzieła Caritas w ubiegłą niedzielę, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, złożyliśmy kwotę 752 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

ks. Stanisław Drewicz,  proboszcz, tel. 601 76 28 25

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 23 kwietnia

  9:00 W intencji Moniki o szczególną opiekę i pomoc życiową

12:00 Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o kolejne dary dla Rodziny

18:00 O dar nieba dla ++ z Rodzin KRUPIŃSKICH, DOMAGAŁÓW, BĄCZKÓW, RYBIŃSKICH i RZĄPIÓW.

PONIEDZIAŁEK, 24 kwietnia

18:00 

WTOREK, 25 kwietnia

  9:00 

ŚRODA, 26 kwietnia

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 27 kwietnia

  9:00 + Ks.Zdzisław KOCH, z racji urodzin

PIĄTEK, 28 kwietnia

18:00 + Ks. Zdzisław, ++ Józef, Jadwiga, Grażyna, Katarzyna, Józef

SOBOTA, 29 kwietnia

18:00 + Lidia DZIEL, miesiąc po śmierci

NIEDZIELA, 30 kwietnia

  9:00 

12:00 + Ks. Krzysztof, 5 rocz. śm., + Jacek, ich ++ Rodzice: Jan i Władysława

18:00 

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Ks. Tomasz Kancelarczyk przekazuje zaproszenie do udziału w Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Rokitna, przez Gryfino, Żabnicę, Widuchową, Rowy, Dębno, Gorzów, w dniach 26.04-03.05. br. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Wspólną intencją pielgrzymki jest trzeźwość w rodzinach. 

Dziś o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy do Archikatedry Marsz dla Życia pod hasłem „CYWILIZACJA ŻYCIA”. Zapraszamy wszystkich z rodzinami do dawania świadectwa w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.” 

Na prośbę Krajowego Duszpasterza Służby Zdrowia Ks. Arkadiusza Zawistowskiego przekazujemy informację o 99. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 20 do 21 maja br.

W czwartek, 27 kwietnia br., będziemy obchodzić 2. rocznicę śmierci Śp. Ks. Biskupa Jana Gałeckiego; w sobotę, 29 kwietnia br., 16. rocznicę śmierci Śp. Ks. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a w poniedziałek, 1 maja br., 13. rocznicę śmierci Śp. Ks. Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o godz. 18.00 zostaną odprawione Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy naszej Archidiecezji, aby w modlitewnej i wdzięcznej pamięci zawierzać Ich Miłosierdziu Bożemu.” 

W zgodnie z tradycją duszpasterską naszej Archidiecezji od uroczystości św. Wojciecha BM rozpoczynamy szczególną modlitwę i cykl Mszy Świętych w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego, który będzie przebiegać według następującego programu:

 • 23.04. – parafia pw. św. Wojciecha BM, pl. Zwycięstwa, o godz. 13.00,
 • 03.05. – parafia pw. Świętej Rodziny, ul. Królowej Korony Polskiej, o godz. 10.30,
 • 08.05. – parafia pw. św. Stanisława BM, os. Bukowe, o godz. 18.00,
 • 16.05. – parafia pw. św. Andrzeja Boboli, ul. Pocztowa, o godz. 18.00.

W ramach Katolickich Spotkań Filmowych (KSF) zapraszamy na sobotnie seanse: godz. 12.00 i 17.45. 15. kwietnia – film pt. „Zobaczyć anioła”; o Świętym Michale Archaniele. 27. maja – film pt. „Święty”, którego fabuła inspirowana jest wydarzeniami z 1986 r., historią kradzieży rzeźby św. Wojciecha z Katedry Gnieźnieńskiej. Zapraszamy do Kina Helios DT Kupiec, Szczecin, ul. Krzywoustego 9-10. Bilety rezerwujemy wysyłając sms (podając ilość biletów oraz imię i nazwisko) na nr tel. 609 537 364. Bilety są z numerowanymi miejscami – w cenie 15 zł,  można nabyć już półtorej godziny przed seansem; stolik przed kasami biletowymi.