OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia 2022 r.

„Dziś się narodził, Chrystus Pan, Zbawiciel!” – te słowa wyśpiewujemy w psalmie responsoryjnym, wspominając, że dla nas i naszego zbawienia Bóg stał się człowiekiem. To jedna z najważniejszych prawd naszej chrześcijańskiej wiary.

Niech czas świętowania tajemnicy obecności Boga wśród nas będzie przepełniony radością, życzliwością oraz dobrocią. Niech wszystkim Parafianom i Gościom Bóg hojnie udziela swoich darów, umacnia swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.

Przeżywając te święta w gronie rodzinnym, pochylamy się nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą przede wszystkim z naszych serc.

1. UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

Dziś Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego: o godz. 9:00, 12:00 i 18:00.

Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej.

Wierni, którzy przyjęli Komunię Św. w czasie Pasterki mogą ponownie przyjąć Eucharystię podczas Mszy Świętej w ciągu dnia.

W południe można uzyskać dziś odpust zupełny za pobożne przyjęcie przez radio lub telewizję błogosławieństwa papieskiego Urbi et Orbi udzielanego Miastu i Światu.

2. DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

W jutrzejszy poniedziałek, 26 grudnia – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana.

Zapraszam na Msze Święte, które odprawimy jak w każdą niedzielę – o godz. 9:00, 12:00 i 18:00.

Jutrzejsze ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. We wszystkich kościołach naszej Ojczyzny wspierać będziemy funkcjonowanie tych dzieł dydaktycznych.

3. SPOTKANIE OPŁATKOWE

W czwartek, 29 grudnia o godz. 19:00 w pomieszczeniach plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej i Caritasu. Serdecznie zapraszam.

4. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek, 27 grudnia – Święty Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;  największy teolog wśród Ewangelistów;

W środę, 28 grudnia – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela. To dzień gorliwszych modlitw w intencji poszanowania, zwłaszcza nienarodzonego jeszcze życia;

W piątek, 30 grudnia – Święta Rodzina: Jezus, Maryja i Józef. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin. W Święto Świętej Rodziny. Na godz. 18:00 zapraszamy małżeństwa wraz z całymi rodzinami na szczególne modlitwy i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

5. KONIEC ROKU 2022

W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej wieczornej.

Będziemy błagać Pana Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się Nowy Rok.

Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

6. NOWY ROK PAŃSKI 2023

W niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023.

Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego: o godz. 9:00, 12:00 i 18:00.

Przypominamy, że w Nowy Rok obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane).

7. WIZYTA DUSZPASTERSKA, KOLĘDA

Po uroczystości Trzech Króli, od poniedziałku 9 stycznia 2023 r. w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą.

Wizyta duszpasterska w naszych rodzinach w ramach kolędy odbędzie się na indywidualne zaproszenie. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki zgłoszeniowe; wypełnione prosimy składać w zakrystii.

Kolęda będzie ogłaszana ulicami, wówczas odwiedzę te rodziny, które wyrażą zaproszenie. Plan odwiedzin kolędowych podam w ramach ogłoszeń duszpasterskich w kościele, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

8. PODZIĘKOWANIA

Słowa wdzięczności kieruję wobec wszystkich, którzy wsparli Caritas przez zakupienie Wigilijnych Dzieł Pomocy Dzieciom, napełnili Torby Miłosierdzia i nabyli opłatki wigilijne;; ofiary składane przy tej okazji są do dyspozycji diecezjalnej i parafialnej dobroczynności. Serdeczne podziękowania składam Parafianom tworzącym dekoracje bożonarodzeniowe i świąteczny wystrój kościoła, wewnątrz i przed świątynią. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza. Dziękuję za różnorodną pomoc świadczoną w funkcjonowaniu naszej parafii, także wobec osoby księdza proboszcza. Serdeczne Bóg zapłać.

Za wszelką dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne, także za wspieranie ogrzewania naszego kościoła wyrażam podziękowania, serdeczne Bóg zapłać.

9. ŻYCZENIA

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Gościom oraz uczestniczącym w Eucharystii za pomocą łączy internetowych, za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta życzę: błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

tel. 601 76 28 25

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 25 grudnia 2022

  9:00 Dziękczynna w 43 rocznicę ślubu Iwony i Wiesława

12:00 W intencji dziękczynnej Bogu Ojcu Przedwiecznemu w Trójcy Świętej Jedynemu za dar życia i błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej na dalszą drogę życia, w 75-lecie urodzin

18:00 + Józefa, 14 rocznica śmierci

PONIEDZIAŁEK, 26 grudnia 2022

  9:00 ++ Klementyna i Sabina

12:00 W Dniu Urodzin, w intencji Krzysztofa CYRULIŃSKIEGO

18:00 O łaskę zdrowia dla Mariusza i opiekę Matki Bożej dla całej Rodziny

WTOREK, 27 grudnia 2022

  9:00 + Maria CYRULIŃSKA, 4 rocznica śmierci

ŚRODA, 28 grudnia 2022

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 29 grudnia 2022

  9:00

PIĄTEK, 30 grudnia 2022

18:00 + Józef, 29 rocznica śmierci, ++ z Rodziny LICHOTÓW

SOBOTA, 31 grudnia 2022

18:00 Intencja dziękczynna za otrzymane łaski oraz z prośbą o opiekę i łaskę zdrowia na Nowy Rok

NIEDZIELA, 1 stycznia 2023

  9:00 ++ z Rodzin PTASZYŃSKICH i KIWILSZÓW

12:00 W intencji Aleksandry, w Dniu Urodzin

18:00 + Janusz, 2 rocznica śmierci

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Podczas 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, biskupi zaproponowali, aby Święto Świętej Rodziny było szczególnym dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin orazdniem odnowienia przyrzeczeń sakramentu małżeństwa. W Święto Świętej Rodziny, w piątek 30 grudnia br., na godz. 18:00 zapraszamy małżeństwa wraz z całymi rodzinami na szczególne modlitwy i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Zapraszamy 1 stycznia 2023 r.,w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia Nowego Roku, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi do Archikatedry o godz. 18:00. Śpiew kolęd podczas liturgii poprowadzą Chór Męski „Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego” i Szczeciński Chór Katedralny. Zwieńczenie liturgii będzie stanowić pasterskie błogosławieństwo Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi dla Archidiecezji na Nowy Rok 2023. Po Mszy Świętej o godz. 19:00 odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu wspomnianych chórów.