OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 21.11. – 28.11. 2021.

1. Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po Komunii Świętej ponawiamy Akt Poświęcenia Parafii, Rodzin i Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa Chrystusa Króla.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas przygotowania na nasze spotkanie z Panem Bogiem w wieczności oraz na świętowanie Bożego Narodzenia. Hasło nowego roku liturgicznego: „Posłani w pokoju Chrystusa” zachęca nas do pogłębienia osobistej więzi ze Zbawicielem.
  3. Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny – w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9:00.
  4. Roraty w Adwencie – od poniedziałku do piątku o godz. 7:00. Ponadto w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza Święta będzie sprawowana również o godz. 18:00.
  5. Jutro w liturgii wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Panu Dariuszowi oraz Pani Paulinie – naszym organistom dziękujemy za zaangażowanie w piękno liturgii i życzymy zdrowia oraz muzykowania „na chwałę Pana Boga” i dla „uświęcenia wiernych”.
  6. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach trwa przez cały listopad codziennie 20 minut przed Mszą Świętą. Zapraszam serdecznie na tę modlitwę.
  7. Lekarzy zapraszam na medytację i modlitwę za zmarłych w piątek o godz. 20:00.
  8. Msza święta w języku łacińskim z udziałem Chóru Credo dziś o 19:30. Serdecznie zapraszam.
  9. Ofiarodawcy dziękuję za wpłatę na konto parafialne 300 zł. Bóg zapłać.
  10. Na pomoc dla Syrii, Libanu i emigrantów złożyliśmy 1 067 zł (500 zł na Aleppo, po 350 zł na Liban i na Caritas – dla emigrantów). Bóg zapłać.
  11. „Torbę miłosierdzia” możemy zabrać z zakrystii i wypełnić ją artykułami żywnościowymi z dłuższym terminem przydatności do spożycia. Artykuły będę wsparciem dla osób ubogich.
  12. Wysokie ceny gazu powodują, że nie będziemy mogli ogrzewać kościoła przez cały tydzień. Kaloryfery będą włączane w sobotę i w niedzielę, w pozostałe dni tygodnia będziemy włączać podgrzewanie ławek.
  13. Wspomnienia liturgiczne w tygodniu:

– poniedziałek           (22.11.)          –           św. Cecylii dz m – środa                       (23.11.)          –           św. Andrzeja Dung-Lac i Braci męczenników

Królowaniu Pana Jezusa powinniśmy podporządkować całe nasze życie doczesne, abyśmy mogli z NIM królować w życiu wiecznym. Wczorajsza beatyfikacja księdza Jana Franciszka Macha uświadamia nam, że za przynależność do Chrystusa i świadectwo miłości trzeba niejednokrotnie zapłacić cenę najwyższą. Panie Boże, dopomagaj, bądź z nami i błogosław nam.

Ks. Zbigniew Woźniak proboszcz; tel.: 605 616 883