OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXIII niedzielę w ciągu roku 14.11. – 21.11. 2021.

1. Dziś obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich oraz XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarami składanymi po Mszy świętej do puszki wspieramy Rodzinę w Syrii. Część tych ofiar prześlemy na Caritas, która wspiera migrantów i uchodźców.
  2. Za tydzień – ostatnia niedziela roku – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Nowennę przed tą uroczystością odmawiamy codziennie po Komunii świętej.
  3. Modlitwa „Misje u stóp Krzyża” rozpoczęła się w naszej Parafii w piątek (12.XI.) i trwać będzie do następnego piątku (19.11.). Program znajduje się gablocie. Potraktujmy te ćwiczenia duchowe jako przygotowanie do Adwentu i Bożego Narodzenia. Zapraszam najserdeczniej.
  4. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach trwa przez cały listopad codziennie 20 minut przed Mszą Świętą. Zapraszam serdecznie na tę modlitwę.
  5. Msza święta w języku łacińskim z udziałem Chóru Credo w przyszłą niedzielę o 19:30. Serdecznie zapraszam.
  6. Panu Markowi Świątkowskiemu składam podziękowanie za instalację stacji Drogi Krzyżowej i oświetlenia prezbiterium, a ofiarodawcy za wpłatę na konto parafialne 500 zł. Bóg zapłać.
  7. W tygodniku „Niedziela” artykuły m.in. artykuły nt. Działalności Wspólnoty św. Idziego, zaangażowanie na rzecz pokoju, wspierania ubogich i pomocy uchodźcom; O tym, jak Kościół polski jest postrzegany w Kurii Rzymskiej i jakie najważniejsze problemy były dyskutowane w czasie spotkania polskich biskupów z papieżem; Co na temat podatków mówi Kościół?
  8. Wspomnienia liturgiczne w tygodniu:

– środa           (17.11.)          –           św. Elżbiety Węgierskiej z

– czwartek      (18.11.)          –           bł. Karoliny Kózkówny dz m

– sobota         (20.11.)          –           św. Rafała Kalinowskiego k

Pan Jezus mówiąc o znakach, które poprzedzą Jego przyjście, nawiązuje do proroków Starego Testamentu. My nie znamy dokładnej daty przyjścia Zbawiciela, dlatego żyjmy możliwie najpiękniej, współpracując z łaską Bożą, abyśmy mogli być zaliczeni do grona wybranych i szczęśliwych. Szczęść Boże..