OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXIV niedzielę w ciągu roku 12.09. – 19.09. 2021.

  1. Dziś beatyfikacja m. Elżbiety Róży Czackiej i Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Transmisja z uroczystości o godz. 12:00. Zachowujemy w sercach wdzięczność Bogu za ludzi, którzy pokazali – mimo trudnych czasów – jak bez zastrzeżeń zawierzyć Bogu, by służyć bliźniemu do końca.
  2. Jutro (poniedziałek) nabożeństwo fatimskie. Mszy świętej z kazaniem będzie przewodniczył mój serdeczny kolega z czasów licealnych, obecnie proboszcz w parafii św. Judy Tadeusza w Rzeszowie – Ks. Kan. Dr Marek Dzik, który poprowadzi także modlitwę różańcową i procesję wokół kościoła. Serdecznie zapraszam na to wyjątkowe nabożeństwo.
  3. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na Mszę świętą o godz. 9:00 proszę zabrać krzyżyki wykonane z drewna Krzyża Misyjnego (sprostowanie – Krzyż Misyjny był postawiony w 2004 roku, a nie – jak błędnie podałem – w 1994). Po Komunii świętej odmówimy litanię do Krzyża świętego i ucałujemy Krzyż.
  4. Dzieci, które pragną rozpocząć życie eucharystyczne w tym roku szkolnym, zapraszam w każdą niedzielę na Mszę świętą o godz. 12:00.
  5. Młodzież, która chce przyjąć sakrament bierzmowania, zapraszam na Mszę świętą w niedzielę  o godz. 18:00.
  6. Osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania w tym roku (2020) zapraszam na Mszę świętą w niedzielę o godz. 18:00. W ostatnią niedzielę miesiąca po Mszy świętej – spotkanie.
  7. Paniom: Bożenie Frąckowiak i Krystynie Wąsowskiej dziękuję za uprzątnięcie terenu wokół kościoła, Państwu Teresie i Bogdanowi Kujawom za troskę o żywopłot z bukszpanu, a Panu Januszowi Ciechańskiemu za oczyszczenie i zaimpregnowanie fug na tarasie przed kościołem.
  8. Na pomoc Afgańczykom przekazaliśmy 800 zł. Bóg zapłać.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na WT US i KUL.
  10. Wspomnienia i święta liturgiczne:

– poniedziałek  (13.09.)           –           św. Jana Chryzostoma bp dK

– wtorek           (14.09.)           –           święto Podwyższenia Krzyża Świętego

– środa             (15.09.)           –           Matki Boskiej Bolesnej

– czwartek       (16.09.)           –           św. Korneliusza Pp i Cypriana bp mm

– sobota           (18.09.)           –           św. Stanisław Kostki z Patrona Polski

Kim jest dla mnie Jezus Chrystus? Od odpowiedzi na to pytanie zależy wszystko – kształt życia doczesnego i cała wieczność. Panie Jezu, Ty wiesz, co dobre dla mnie. Ufam Tobie.

Kochanym Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

Ks. Zbigniew Woźniak

proboszcz

tel.: 605 616 883

Komunikat:

Centralne obchody Święta Podwyższenia Krzyża Świętego pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi odbędą się w Katedrze we wtorek, 14 września.       Msza Święta o godz. 18.00, następnie Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością podejścia do Krzyża oraz uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa ta stanowi III Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.