OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXIII niedzielę w ciągu roku 05.09. – 12.09. 2021.

1. Rozpoczął się rok szkolny. Dzieci i młodzież zapraszam do rozwoju życia religijnego, tj. do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz do systematycznego i pogłębionego uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.
  2. Dzieci, które pragną rozpocząć życie eucharystyczne w tym roku szkolnym, zapraszam w każdą niedzielę na Mszę świętą o godz. 12:00.
  3. Młodzież, która chce przyjąć sakrament bierzmowania, zapraszam na Mszę świętą w niedzielę  o godz. 18:00.
  4. Osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania w tym roku (2020) zapraszam na Mszę świętą w niedzielę o godz. 18:00. W ostatnią niedzielę miesiąca po Mszy świętej – spotkanie.
  5. Dziękuję Paniom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół.Bóg zapłać.
  6. Nowennę do Krzyża Świętego rozpoczynamy dziś na Mszy świętej o godz. 18:00. Jest to przygotowanie do obchodów 2000-lecia Zbawczej Męki i Śmierci Pana Jezusa w 2033 roku.
  7. Zbiórka do puszek na pomoc Afgańczykom dziś po Mszy świętej.
  8. Wspomnienia i święta liturgiczne:

– środa           (08.09.)          –           Narodzenie NMP

„Effatha” – „Otwórz się”. Jedno słowo Zbawiciela uzdrawia niemowę, który z pewnością od tej chwili będzie cenił sobie każde wypowiadane słowo. Panie Jezu, daj nam łaskę rozeznania wagi słowa, które wypowiadamy i natchnij nasze serca pokojem, gdy … trzeba zamilknąć.

Kochanym Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

Ks. Zbigniew Woźniak proboszcz tel.: 605 616 883

Komunikat:

– III Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, pod hasłem: „Eucharystia to Jezus Chrystus Żywy i Prawdziwy”, odbędzie się w sobotę, 11 września br. Mszy Świętej o godz. 10.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich czcicieli Dzieci Fatimskich.

Centralne obchody Święta Podwyższenia Krzyża Świętego pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi odbędą się w Katedrze we wtorek, 14 września.       Msza Święta o godz. 18.00, następnie Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością podejścia do Krzyża oraz uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa ta stanowi III Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.