OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na X niedzielę w ciągu roku 06.06. – 13.06. 2021

1. Uroczystość Bożego Ciała świętowaliśmy w miniony czwartek. Dziękuję rodzinom oraz Wspólnocie Gloria Crucis za przygotowanie ołtarzy, dzieciom niosącym poduszki i sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, paniom, które ułożyły kwiaty, panu organiście Dariuszowi oraz wszystkim zaangażowanym w oprawę uroczystości i biorącym udział w procesji eucharystycznej.
  2. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w najbliższy piątek. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Nabożeństwa czerwcowe w Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa oraz w niedziele – o 17:30, a w dni powszednie – po Mszy świętej.
  4. Nabożeństwo fatimskie i procesja w przyszłą niedzielę (13. czerwca) o godz. 18:30.
  5. Koronka do Miłosierdzia Bożego – w poniedziałek, środę i piątek o godz. 15:00.
  6. Młodzież przed bierzmowaniem zapraszam na Mszę świętąw niedzielę o godz. 18:00. Po Mszy świętej – katecheza i spotkanie formacyjne.
  7. Rodziców młodzieży, która ma przystąpić do bierzmowania zapraszam w środę na Mszę świętą o godz. 18:00 i na spotkanie
  8. Ofiarodawcom dziękuję za wpłatę na konto parafialne 500 zł oraz 1 500 zł przekazane w kopercie na potrzeby kościoła. Bóg zapłać. Ofiarowane środki przeznaczam na malowanie kościoła.
  9. Uroczystości, święta i wspomnienia liturgiczne:

– wtorek                       (08.06.)           –           św. Jadwigi Królowej

– piątek                       (11.06.)           –           Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa

– sobota                      (12.06.)           –           Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny

„Kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką” – to zdanie, które streszcza naukę Jezusa. Posłuszeństwo Woli Bożej jest więc nadrzędną wartością naszego doczesnego życia i przez nie stajemy się braćmi i siostrami Zbawiciela.

W tygodniku „Niedziela” warto przeczytać artykuł nt. wychowania oraz orędzie św. Jana Pawła Wielkiego, które skierował do nas podczas pielgrzymki do Ojczyzny w 1991 roku.

.