OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 30.05. – 06.06. 2021

1. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzimy w najbliższy czwartek. Msze święte będą o godz. 10:00 i 18:00. Po Mszy świętej o godz. 10:00pójdziemy w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii.
  2. Rodziny, które w poprzednich latach budowały ołtarze proszę, aby i w tym roku podjęły to zaszczytne dzieło. Proszę także panie i dziewczęta, aby zbierały kwiaty na procesję, a dzieci zapraszam do sypania kwiatów. Proszę o czynne włączenie się w organizację procesji.
  3. Nabożeństwa czerwcowe rozpoczynamy we wtorek i będą celebrowane w niedziele o 17:30, a w dni powszednie – po Mszy świętej.
  4. W uroczystość Bożego Ciała nie będzie nabożeństwa czerwcowego. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa zaśpiewamy, idąc w procesji eucharystycznej.
  5. W tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w I sobotę od godz. 10:00.
  6. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź w piątek od godz. 17:00. Nabożeństwo przebłagalne z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.
  7. Adoracja w I sobotę od godz. 17:00, następnie modlitwa różańcowa, nabożeństwo czerwcowe oraz Msza święta w intencji Rodziny Żywego Różańca.
  8. Koronka do Miłosierdzia Bożego – w poniedziałek, środę i piątek o godz. 15:00.
  9. Młodzież przed bierzmowaniem zapraszam na Mszę świętąw niedzielę o godz. 18:00. Po Mszy świętej – katecheza i spotkanie formacyjne.
  10. Dzień Dziecka przypada we wtorek. Dzieciom życzę, aby były kochane przez swoich rodziców i uczyły się wdzięczności względem osób zatroskanych o ich formację i edukację.
  11. Pan Marek Świątkowski zaprasza mężczyzn, którzy mogą pomóc przy konstrukcji ołtarza na Boże Ciało, w środę o godz. 10:00.
  12. Ofiarodawczyni dziękuję za wpłatę na konto parafialne 500 zł. Bóg zapłać.
  13. Uroczystości, święta i wspomnienia liturgiczne:

– poniedziałek              (31.05.)           –           Nawiedzenie NMP

– wtorek                       (01.06.)           –           św. Justyna m

– czwartek                   (03.06.)           –           Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa

– sobota                      (05.06.)           –           św. Bonifacego bp m

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen. – Żyjmy Bogu na chwałę. Szczęść Boże.

Ks. Zbigniew Woźniak proboszcz tel.: 605 616 883

W tygodniku „Niedziela” możemy przeczytać m.in. artykuły nt.:
– Czym jest depresja i dlaczego atakuje teraz dzieci i młodzież? Jak odróżnić dziecięcy zły nastrój od poważnej choroby? (psycholog rodzinny dr Sabina Zalewska);

Jak postępować z dziećmi ze zdiagnozowaną depresją (ks. Arkadiusz Paśnik, towarzyszący od lat osobom w kryzysie);
– Dlaczego idziemy w procesji eucharystycznej? To tradycja czy potrzeba duchowa? Jaka jest geneza uroczystości Bożego Ciała? (ks. Janusz Królikowski).

.