OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXIII NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU 06.09. – 13.09. 2020.

1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 12:00 Michał Nesterowicz rozpocznie życie eucharystyczne. Życzymy Michałowi, aby Komunia Święta była stałą praktyką w jego rozwoju duchowym. Najmłodszym dzieciom zostaną pobłogosławione przybory szkolne.
  2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 18:00 spotykamy się z młodzieżą klas VII, VIII oraz szkół średnich.
  3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w poniedziałek, środę i piątek o godz. 15:00. Zapraszam.
  4. Nabożeństwo fatimskie i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18:00. W modlitwie różańcowej prosimy o pokój w sercach, rodzinach i w świecie.
  5. Kontynuujemy Nowennę przed świętem Podwyższenia Krzyża świętego. Modlitwę Nowenny zanosimy w czasie Mszy świętej po modlitwie post communio.
  6. Stowarzyszenie „Fidei Defensor” z siedzibą w Szczecinie ma za zadanie przeciwdziałać przestępczości w zakresie wolności sumienia i wyznania. Bliższe informacje są zamieszczone w informatorach znajdujących się na stoliku.
  7. Zbiórka do puszki na Ziemię Świętą – w przyszłą niedzielę (13. września).
  8. Święto liturgiczne w tygodniu:

– wtorek                  (08.09.)           –           Narodzenie NMP – Matki Boskiej Siewnej

Na piękne przeżywanie tygodnia przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa. Niech miłość Chrystusa wypełnia nasze relacje w domu, w szkole, w pracy, … Szczęść Boże.

Komunikaty Kurii:

1. Centralne obchody Święta Podwyższenia Krzyża odbędą się w Katedrze w poniedziałek, 14. września pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Diecezjalna Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża. Modlitwa ta będzie stanowić II Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.
  • VIII Pielgrzymka Mężczyzn do kolebki chrześcijaństwa i polskości w Międzyrzeczu pod hasłem: „Nowe czasy…, nowe zadania” będzie miała miejsce w sobotę, 19. września br. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej będzie możliwość składania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT”. Celem jest ochrona przed propagandą LGBT na ulicach naszych miast. Przedstawiony projekt ustawy podyktowany jest troską o zachowanie ładu moralnego w polskich rodzinach, o bezpieczeństwo i zdrowy rozwój polskich dzieci i młodzieży. Jest także przejawem szacunku wobec Ojczyzny, wartości duchowych i patriotycznych, których pogłębienie jest możliwe, gdy Kraj opiera się na zdrowym i naturalnym prawie Bożym. Stąd zachęta do wszystkich o poparcie tej inicjatywy ustawodawczej. Potrzebny będzie PESEL.