OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIII NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU 28.06. – 05.07. 2020.

1. Kończy się miesiąc czerwiec i nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ostatnie nabożeństwa: dziś i jutro (Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła) –  o 17:30, we wtorek – po Mszy Świętej o godz. 9:00.
  2. W tygodniu obchodzimy I piątek i I sobotę  miesiąca. W I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17:00. Nabożeństwo przebłagalne o 17:30. W lipcu nie będzie odwiedzin chorych.
  3. W I sobotę również adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17:00. Różaniec o 17:30 i Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
  4. Do końca czerwca trwamy na modlitwie błagalnej o oddalenie zarazy od ludzkości. Suplikacje Święty Boże śpiewamy podczas Eucharystii niedzielnej po Komunii Świętej, a w dni powszednie w czasie nabożeństw. Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się w kościele codziennie o godz. 15:00, a w domach o 20:30 łączymy się jako wspólnota parafialna, odmawiając w rodzinach Różaniec i modlitwę Pod Twoją obronę. Kto nie może o tej godzinie, proszę, by odmówił Różaniec w innym czasie.
  5. Rozpoczyna się czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów. Serdecznie proszę o zachowanie ostrożności w związku z epidemią korona wirusa, podczas podróżowania oraz w czasie korzystania z kąpielisk.
  6. Administratorem parafii na czas urlopu ks. proboszcza będzie Ksiądz Antoni Labuda TChr. Wszelkie sprawy proszę zgłaszać przed lub po Mszy Świętej, zaś w nagłych potrzebach proszę dzwonić na telefon komórkowy: 504 456 640.
  7. Zbiórka na Caritas w ramach akcji „Lato 2020” oraz na Aleppo wyniosła 971 zł. Bóg zapłać za hojność i wsparcie tych dzieł.
  8. Uroczystości i święta w tygodniu:

– poniedziałek      (29.06.)          –           św. Apostołów Piotra i Pawła

– środa                  (01.07.)          –           św. Ottona bp Patrona naszej Archidiecezji

– piątek                  (03.07.)          –           św. Tomasza Ap

Pan Jezus oczekuje od nas miłości bezwarunkowej, przewyższającej nawet miłość do własnych rodziców. Jest to zgodne z I przykazaniem Dekalogu, który porządkuje wszystkie nasze relacje. Miłując Boga ponad wszystko, nic nie tracimy, a zyskujemy wszystko.

Kochanym Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia i wakacji. Szczęść Boże.