OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24.05. – 31.05. 2020.

  1. W najbliższy wtorek obchodzimy Dzień Matki. Zachowajmy wdzięczną pamięć i otoczmy modlitwą nasze MAMY, aby Pan Bóg był dla NICH nagrodą za ich ofiarną miłość.
  2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzimy za tydzień kończy okres wielkanocny. Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego odmawiamy codziennie w ramach nabożeństwa majowego.
  3. Kościół przypomina wszystkim wiernym, by w okresie wielkanocnym przystąpili do sakramentu pokuty i przyjęli Komunię Świętą. Spowiedź – codziennie pół godziny przed Mszą Świętą lub po uzgodnieniu telefonicznym.
  4. Nabożeństwo majowe w niedzielę jest o 17:30, a w tygodniu po Mszy Świętej.
  5. W dalszym ciągu trwamy na modlitwie błagalnej o oddalenie zarazy od ludzkości. Koronka do Miłosierdzia Bożego jest codziennie w kościele o godz. 15:00, a w domach o 20:30 łączymy się jako wspólnota parafialna, odmawiając w rodzinach Różaniec i modlitwę Pod Twoją obronę. Kto nie może o tej godzinie, niech odmówi Różaniec w innym czasie. Prosząc o deszcz, dołączamy do Koronki pieśń: Królu, Boże Abrahama. Podczas każdej Eucharystii po Komunii Świętej śpiewamy suplikacje Święty Boże
  6. Dzieci przygotowane przez rodziców do I Komunii Świętej mogą rozpocząć życie eucharystyczne jeszcze w czerwcu. Proszę tylko zgłosić w celu ustalenia terminu.
  7. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania proszę, aby uczestniczyła w Nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rodzicom przypominam o ich odpowiedzialności za duchowy rozwój swoich dzieci.
  8. Paniom: Eli Szczudłowskiej i Agnieszce Urbaniak oraz panu Jackowi Woyda dziękuję za zakupienie kwiatów i roślin, a Eli Szczudłowskiej i Eli Czałczyńskiej za ich nasadzenie.
  9. Wspomnienia i święta w tygodniu:

– wtorek     (26.05.)          –           św. Filipa Nereusza k

– piątek      (29.05.)          –           św. Urszuli Ledóchowskiej dz

– sobota     (30.05.)          –           rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie

„Uczcie się zachowywać wszystko, co wam przykazałem. Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.” Do tych słów nic więcej nie trzeba dodawać. Trzeba tylko uwierzyć.

Ks. Zbigniew Woźniak

proboszcz

605 616 883

Komunikat Kurii Metropolitalnej

Zapraszamy członków wspólnot, stowarzyszeń, grup modlitewnych i ruchów kościelnych na Archidiecezjalny Dzień Jedności Wspólnot przeżywany w naszej Archidiecezji w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, tj. poniedziałek, 1 czerwca br. Modlitwa odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie: o godz. 18.00 – Msza Święta; po liturgii – modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski. Będzie to zarazem rozpoczęcie Tygodnia Ewangelizacji.