OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę po Bożym Narodzeniu 05.01. – 12.01. 2020

  1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego. To jedno z najważniejszych świąt w roku liturgicznym. W tym dniu istnieje obowiązek uczestniczenia we Mszy św., które sprawowane będą według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. – błogosławieństwo kredy i kadzidła. Kredą naznaczamy drzwi naszych domów: „K+M+B+2020” jako znak przynależności rodziny do Chrystusa. Litery nawiązują do imion trzech mędrców (Kacper, Melchior, Baltazar). Można również oznaczyć drzwi literami „C+M+B+2020”, które stanowią skrót od łacińskiej sentencji „Christus Mansionem Benedicat”. Oznacza ona: „niech Chrystus błogosławi ten dom”. Taca jutrzejsza przeznaczona jest na misyjną działalność Kościoła.
  2. Zapraszam na spotkanie opłatkowe jutro o godz. 19:00 wszystkich zaangażowanych w życie Parafii, tj. Radę Parafialną, Akcję Katolicką, Caritas, Wspólnotę Żywego Różańca.
  3. Za tydzień – Niedziela Chrztu Pańskiego. Liturgicznie kończy ona okres Bożego Narodzenia. Na każdej Mszy Świętej odnowimy przyrzeczenia z chrztu świętego.
  4. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne   19. stycznia o godz. 18:00.
  5. Msze Święte – ze względu na kolędę – we wtorek, środę, czwartek i sobotę będą o godz. 9:00, a w piątek o godz. 7:00.
  6. Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie miała miejsce w Warszawie na Placu Piłsudskiego 07. czerwca br. (niedziela). Chętnych, którzy chcieliby na tę uroczystość pojechać, proszę o zgłoszenie się do końca stycznia.
  7. Dziękuję ofiarodawcom za przekazanie na konto parafialne 4 000 zł i 100 zł. Bóg zapłać.
  8. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie parafii.

Ogłoszenia Kurii Metropolitalnej

W Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 12:00  Ks. Bp Marian Błażej Kruszyłowicz będzie sprawował w Bazylice Archikatedralnej Mszę Świętą dziękczynną w 30. rocznicę przyjęcia sakry biskupiej. Uroczystość połączona będzie z modlitwą za obcokrajowców, którzy mieszkają lub czasowo przebywają w Szczecinie. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, szczególnie cudzoziemców i ich rodziny.

X Szczeciński Orszak Trzech Króli wyruszy z Placu Armii Krajowej do Katedry w Uroczystość Objawienia Pańskiego, tj. jutro o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, a szczególnie rodziców z dziećmi.

Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości. Świadomi własnych słabości, przyjmujemy Słowo Ojca – Jezusa Chrystusa, w którym otrzymujemy moc stawania się dziećmi Bożymi. Na tę drogę duchowego wzrastania przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.

Ks. Zbigniew Woźniak

proboszcz

tel.: 605 616 883