Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę w ciągu roku 10.11. – 17.11.2019.

  1. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W wielu krajach nasi bracia i siostry składając świadectwo wiary, płacą najwyższą cenę – oddają życie za Chrystusa i Kościół. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  2. Jutro świętujemy 101. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. To powód do dumy i wzmocnienia świadomości własnej tożsamości narodowej, a zarazem wdzięczności złożonej tym, którzy wolność zdobywali i ją podtrzymywali nie tylko zbrojnie, ale również przez pracę, poszanowanie tradycji oraz wytwory kultury. Niech to będzie jednocześnie uświadomienie sobie konieczności zmagania o wolność każdego dnia. Oprócz sprawnych i mądrze prowadzonych instytucji państwa na drodze codziennego zdobywania wolności niezwykle ważne są: troska o ład moralny w przestrzeni publicznej, o rodzinę i o Kościół.
  3. Mszę Świętą w intencji Ojczyzny Ksiądz Arcybiskup Andrzej będzie sprawował w Bazylice Archikatedralnej jutro o godz. 10:00. Uroczystość Patriotyczna odbędzie się na Placu Szarych Szeregów o godz. 12:00.
  4. W naszej świątyni Msza Święta jutro o godz. 18:00.
  5. Modlitwa za zmarłych z wypominków trwa przez cały listopad 20 minut przed każdą Mszą Świętą. Serdecznie zapraszam.
  6. Serdecznie dziękuję Paniom, które w czwartek posprzątały kościół. Bóg zapłać.
  7. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszki wspieramy Kościół w Potrzebie.
  8. Za tydzień obchodzimy w Kościele Światowy Dzień ubogich. Będzie możliwość zabrania „torby miłosierdzia” i w ciągu tygodnia wypełnienia jej artykułami spożywczymi o długim terminie ważności.
  9. Wspomnienia i święta w nadchodzącym tygodniu:

– poniedziałek  (11.11.)        –        św. Marcina z Tours bp

– wtorek           (12.11.)        –        św. Jozafata bp m

– środa            (13.11.)        –        św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,

                                                   Pierwszych Męczenników Polskich

– piątek            (15.11.)        –        św. Alberta Wielkiego bp dK

W centrum życia jest Pan Bóg. Wszyscy dla Niego żyjemy. Niech nasze słowa oraz wzajemne relacje czynią z nas wiarygodnych chrześcijan. Błogosławionego tygodnia.

Ks. Zbigniew Woźniak

proboszcz

tel.: 605 616 883