Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI niedzielę w ciągu roku 03.11. – 10.11.2019.

  1. Do 08. listopada możemy uzyskać codziennie odpust zupełny i ofiarować go za cierpiących w czyśćcu. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia Święta, nawiedzenie cmentarza lub kościoła, modlitwa: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust jest darowaniem przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.
  2. Modlitwa za zmarłych z wypominków trwa przez cały listopad 20 minut przed każdą Mszą Świętą. Serdecznie zapraszam.
  3. Serdeczne podziękowanie składam Pani Elżbiecie Szczudłowskiej za podjęcie wysiłku zagospodarowania rabatek przed kościołem, małżonkowi Sławomirowi i synowi Piotrowi za przesadzenie tui oraz Panu Jackowi Woyda za sfinansowanie zakupu ziemi i kory, a także za pomoc przy pracach związanych z sadzeniem roślin. Bóg zapłać.
  4. Rada Osiedla zaprasza do biblioteki na śpiewanie pieśni patriotycznych w 101. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, 08. listopada (piątek) o godz. 19:00.
  5. Wspomnienia i święta w nadchodzącym tygodniu:

– poniedziałek (04.11.)        –        św. Karola Boromeusza bp

– sobota         (09.11.)        –        Rocznica Poświęcenia Bazyliki na Lateranie

Historia Zacheusza może być dla nas źródłem nadziei i duchowej inspiracji. Potrzebne jest jednak obudzenie w sobie pragnienia zobaczenia Jezusa, zaprzyjaźnienia się z Nim. I tego pragnienia Wam i sobie życzę na ten wyjątkowy czas refleksji i zadumy nad przemijającym życiem. Szczęść Boże.

Ks. Zbigniew Woźniak

proboszcz

tel.: 605 616 883