OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVIII niedzielę w ciągu roku 13.10. – 20.10.2019.

1. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Wolontariusze po Mszy Świętej zbierają ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. Dziś ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 odmówimy Różaniec i pójdziemy w procesji światła wokół kościoła. Proszę zabrać ze sobą świece.
  3. Msza Święta inaugurująca rok akademicki będzie sprawowana w Sanktuarium NSPJ           dziś o godz. 20:00.
  4. Modlitwa różańcowa codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
  5. Jutro, 14. października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej znane jako Dzień Nauczyciela. Zachowajmy wdzięczną pamięć o naszych nauczycielach wyrażoną w modlitwie różańcowej.
  6. We wtorek, 15 października o godz. 16.00 na Cmentarzu Centralnym przy Pomniku Dziecka Utraconego (kwatera 80F) Różaniec w intencji rodziców, którzy utracili dziecko oraz w intencji Dzieci Utraconych.
  7. Publiczna Szkoła Podstawowa na Głębokiem świętuje 10-lecie. Z tej okazji zapraszam Nauczycieli, Uczniów, Absolwentów oraz Przyjaciół Szkoły na Mszę Świętą, do naszej świątyni 18. października (piątek) o godz. 9:00.
  8. Również w piątek (18. X.) obchodzimy święto św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia. Na modlitwę różańcową w intencji lekarzy, pielęgniarek oraz wszystkich pracowników Służby Zdrowia zapraszam o 17:30.
  9. Za tydzień – Niedziela Misyjna rozpoczyna w Kościele Katolickim Tydzień Misyjny, a taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
  10. Wspomnienia w nadchodzącym tygodniu:

– wtorek           (15.10.)          –           św. Teresy od Jezusa dz dK

– środa              (16.10.)          –           św. Jadwigi Śląskiej z

– czwartek        (17.10.)          –           św. Ignacego Antiocheńskiego bp m

– piątek             (18.10.)          –           św. Łukasza Ewangelisty

Ewangelia dzisiejsza oraz Dzień Papieski wzywają nas do zachowania wiary i wdzięczności za dary, które otrzymujemy od Pana Boga i od ludzi każdego dnia. Wiara wprawdzie uzdrawia, ale wdzięczność przypomina o dobroczyńcy.

Zachowajmy wdzięczne serca. Błogosławionego tygodnia.