OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVII niedzielę w ciągu roku 06.10. – 13.10.2019.

1. Z radością przyjęliśmy informację, że Papież Franciszek upoważnił Kongregację ds. Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu o cudzie za wstawiennictwem Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Czekamy na ogłoszenie daty beatyfikacji i modlimy się     o obfite i trwałe owoce duchowe i społeczne tej beatyfikacji dla Narodu i Kościoła.
  2. Dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do życia eucharystycznego, zapraszam z rodzicami w każdą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 12:00.
  3. Młodzież z klas VI i VII, która pragnie przygotować się do sakramentu bierzmowania, zapraszam na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne dziś o godz. 18:00.
  4. Modlitwa różańcowa codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
  5. W przyszłą niedzielę przypada 13. października – ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Dlatego różaniec i procesja fatimska będzie po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  6. XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy” będzie obchodzony w całej Polsce w przyszłą niedzielę i łączy się ze zbiórką ofiar pieniężnych na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  7. I rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski będzie obchodzona w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy w sobotę (12.10.)  o godz. 11:00. Liturgii Eucharystycznej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Metropolita Częstochowski Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo. Jesteśmy zaproszeni na tę uroczystość.
  8. Msza Święta inaugurująca rok akademicki będzie sprawowana w Sanktuarium NSPJ w przyszłą niedzielę o godz. 20:00.
  9. Pogrzeb Dzieci Utraconych, których ciała zostały przekazane do zbiorowego pochówku odbędzie się na Cmentarzu Zachodnim przy ul. Bronowickiej 24-28, w sobotę 12. X. o godz. 14:00. Szczegółowe informacje – w gablocie.
  10. V edycja „Akademii Miłości dla Singli” rozpoczyna się na Wydziale Budownictwa i Architektury ZUT przy Alei Piastów 50 w dniu 15. 10. o godz. 19:15. Szczegóły – na plakacie w gablocie.
  11. Dyrektor Caritas informuje o możliwości wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego. Szczegółowe informacje oraz numer telefonu znajdują się w gablocie.
  12. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej z wyakcentowaniem zasad Katolickiej Nauki Społecznej znajduje się w gablocie.
  13. Dziś po Mszy Świętej zbiórka do puszki na rodzinę w Aleppo.
  14. Dziękuję Darczyńcy, który chce pozostać anonimowy za przekazanie na potrzeby parafialne 500 zł. Bóg zapłać.
  15. Okulary ciemne korekcyjne są do odebrania w zakrystii. Proszę o kontakt.
  16. Wspomnienia w nadchodzącym tygodniu:

– poniedziałek              (07.10.)          –           Matki Bożej Różańcowej

Na piękne przeżywanie tygodnia przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.