OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVI niedzielę w ciągu roku 29.09. – 06.10.2019.

1. Dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do życia eucharystycznego, zapraszam      z rodzicami w każdą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 12:00.
  2. Młodzież z klas VI i VII, która pragnie przygotować się do sakramentu bierzmowania, zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 18:00. Po Mszy Świętej – spotkanie formacyjne.
  3. We wtorek rozpoczynamy październik. Modlitwa różańcowa codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
  4. W tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Chorych nawiedzę    w I piątek od godz. 10:00.
  5. W I piątek wystawienie Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 17:00. O 17:30 – różaniec i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W I sobotę od godz. 17:00 adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa różańcowa oraz Msza Święta w intencji Rodziny Żywego Różańca.
  7. Dziś po Mszy Świętej zbiórka do puszki na KUL i WT US. W przyszłą niedzielę – na rodzinę w Aleppo.
  8. I rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski będzie obchodzona w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy w sobotę (12.10.)  o godz. 11:00. Liturgii Eucharystycznej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Metropolita Częstochowski Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo. Jesteśmy zaproszeni na tę uroczystość.
  9. Dyrektor Caritas informuje o możliwości wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego. Szczegółowe informacje oraz numer telefonu znajdują się w gablocie.
  10. Kończymy prace przy podłączeniu kanalizacji do pomieszczeń pod tarasem. Na ten cel Pan Mirosław Wyżykowski ofiarował 8 tysięcy złotych. W ostatnim tygodniu do grona ofiarodawców dołączył Darczyńca, który chce pozostać anonimowy i przekazał 3 tysięcy złotych. Obu Dobrodziejom składam serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać. O poniesionych kosztach będę informował w najbliższym czasie.
  11. Okulary ciemne korekcyjne są do odebrania w zakrystii. Proszę o kontakt.
  12. Wspomnienia i święta w nadchodzącym tygodniu:

– poniedziałek  (30.09.)          –           św. Hieronima k dK

– wtorek             (01.10.)          –           św. Teresy od Dzieciątka Jezus dz dK

– środa              (02.10.)          –           św. Aniołów Stróżów

– piątek             (04.10.)          –           św. Franciszka z Asyżu

– sobota            (05.10.)          –           św. Faustyny Kowalskiej dz

Biedni i ubodzy są nam dani w charakterze duchowych przewodników, którzy prowadzą nas na łono Abrahama. Wystarczy zachować wrażliwość na ich obecność.

Zachowajmy otwarte oczy i serca, a Pan Bóg niech nam hojnie błogosławi.