OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXI niedzielę zwykłą 25.08. – 01.09.2019.

1. Jutro, tj. w poniedziałek obchodzimy Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msza Święta – o godz. 18:00.
  2. Zaproszeni jesteśmy na Dożynki Archidiecezjalne do parafii Narodzenia NMP  w Gryfinie 31 sierpnia, gdzie czczony jest historyczny, przywieziony z Kałusza, obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. O godz. 10.30 – prezentacja wieńców, o 12:00 – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.
  3. W sobotę przypada rocznica podpisania porozumień w sierpniu 1980 roku (31 sierpnia), a w przyszłą niedzielę – rocznica wybuchu II wojny światowej. Prośmy Boga o pokój w naszej Ojczyzny i w świecie.
  4. Ofiarodawcy dziękuję za przekazanie na konto parafialne kwoty 500 zł. Bóg zapłać.
  5. Dzisiejsze ofiary do puszki przeznaczone są na rodzinę w Aleppo.
  6. Święta i wspomnienia w nadchodzącym tygodniu:

– poniedziałek (26.08.)  –     Matki Boskiej Częstochowskiej

– wtorek         (27.08.)  –     św. Moniki

– środa         (28.08.)  –     św. Augustyna bp dK

– czwartek      (29.08.)  –     męczeństwo św. Jana Chrzciciela

Pan Bóg przemawia do człowieka przez swoje Słowo oraz przez konkretne wydarzenia (znaki czasu). W obliczu trudnych doświadczeń pytamy: Dlaczego mnie to spotyka? – List do Hebrajczyków nie pozostawia złudzeń: „Synu mój, nie lekceważ karcenia Pana, nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza. Bo kogo miłuje Pan, tego karci, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje”.

Prawdziwa miłość jest zawsze wymagająca. Błogosławionego tygodnia.